יו"ר הרשימה המשותפת
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עודה: המשטרה צריכה להיכנס בכל הכוח ליישובים הערבים

יו"ר הרשימה המשותפת בריאיון לכאן רשת ב: "לא נשתתף בחתונות שיש בהן ירי". עודה אומר שכדי למנוע 70% מהרציחות במגזר צריך להכות את כנופיות הפשע, למגר את השוק האפור והפרוטקשן ולאסוף את הנשק הלא חוקי | האזינו
הבוקר הזה
06 באוקטובר 2019
08:26

יושב ראש הרשימה המשותפת איימן עודה אומר היום (ראשון) כי רק המשטרה יכולה לטפל בטווח הזמן המיידי באלימות בחברה ערבית וכי היא לא עושה זאת כלל. עודה אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי המשטרה צריכה "להיכנס בכל הכוח ליישובים הערבים, להכות את כנופיות הפשע, למגר את השוק האפור והפרוטקשן ולאסוף את הנשק הלא חוקי כדי למנוע 70% מהרציחות במגזר".

האזינו לריאיון עם איימן עודה בכאן רשת ב

עוד אמר עודה כי חברי הרשימה המשותפת מתנגדים לכל סוג של אחזקת נשק בחברה הערבית, אם נגד יהודים, נגד ערבים ואם נגד המדינה. "לא נשתתף בשום חתונה שבה יש ירי, נתנגד לכל אירוע כזה", אמר. לדבריו, "יש סיכוי של 50% שיהיו בחירות נוספות". עוד הוסיף שאם אכן יתקיימו בחירות – הוא מאמין שהרשימה המשותפת תתחזק ותקבל 15 מנדטים.

יושב ראש הרשימה הפציר במשטרה לפעול באופן מיידי: "מי שיכול לטפל זו רק המשטרה. אם המשטרה לא תתגבר עכשיו מתי אז מתי היא תתגבר, כשהם יתחזקו יותר ויותר? אם חוששים מקרב עכשיו, אז מה יהיה עוד מספר שנים? לכן צריך לעשות את זה לאלתר. בשביל שנחיה בחברה אזרחית דמוקרטית נאורה כמו שמגיע לנו".