בן ארי

בגלל חופשה: הפרקליטה שהובילה את חקירות רה"מ נעדרת מהשימוע

עוה"ד ליאת בן ארי תיעדר מן השימוע לנתניהו גם מחר. משרד המשפטים: זו חופשה שתוכננה זמן רב מראש, ההליך לא ייפגע
אמוץ שפירא
06 באוקטובר 2019
14:07

עורכת הדין ליאת בן ארי, שמונתה לאחרונה למשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית, והובילה את הטיפול בשלושת תיקי ראש הממשלה, לא הגיעה לשימוע בעניינו היום (ראשון) ולא תגיע לדיון מחר. זאת, מפני שהיא נמצאת בחופשה שנקבעה מראש, לפני שנודע שהשימוע של בנימין נתניהו יתקיים גם בתאריכים אלה.

במשרד המשפטים אומרים כי השימוע נערך בפני היועץ המשפטי לממשלה, שהוא הגורם המוסמך להחליט בתיק וכן נוכחת בו נציגות רחבה של פרקליטים מהמחוז. ממילא היעדרותה של גברת בן ארי היום ומחר לא תפגע בשימוע. השימוע נקבע מלכתחילה לימים ד'-ה' וגברת בן ארי נכחה בימים אלה במלואם".

עוד נמסר ממשרד המשפטים כי "כשבוע בלבד לפני מועד השימוע ביקשו הסניגורים להוסיף ימים נוספים לשימוע. לפנים משורת הדין הבקשה נענתה ונוספו יומיים לשימוע (היום ומחר). גברת בן ארי יצאה לנסיעה שתוכננה זמן רב מראש ולא ניתן היה לבטלה - ועל כן היא לא תנכח ביומיים הנוספים".

חלקו הראשון של השימוע היום אמור לעסוק בתיק 4000 (וואלה-בזק), וצוות ההגנה של ראש הממשלה ינסה למוטט את אישומי המרמה והפרת האמונים. הם צפויים לטעון שאם ראש הממשלה היה נתון בניגוד עניינים לא מדובר בניגוד עניינים חריף - שעולה לכדי עבירה פלילית. בהמשך יעבור הדיון לתיקים 1000 ו-2000.

עורך הדין עמית חדד, המוביל את הטיעונים בתיקי 1000 ו-2000, אמר הבוקר עם הגיעו למשרד המשפטים: ״נשלים היום את הדיון בתיק 4000 ונעבור לתיקים האחרים. כשאנחנו נסיים את הטיעונים, לא יהיה מנוס מסגירת התיקים. אנו מאמינים שכך יהיה ואנו מצפים שכך יהיה".