דיוויד בלאט
צילום: אי-פי

דייויד בלאט סיים את דרכו באולימפיאקוס: "רגע קשה לכולנו"

המאמן בן ה-60 חשף בקיץ האחרון כי חלה בטרשת נפוצה. ב-2014 הוביל את מכבי תל אביב לזכייה ביורוליג. בלאט: "החלטנו ללכת לדרכים נפרדות לטובת שני הצדדים"
יואב בורוביץ'
06 באוקטובר 2019
18:28

מאמן הכדורסל דיוויד בלאט סיים היום (ראשון) את דרכו באולימפיאקוס היוונית. כך הודיעה הנהלת הקבוצה. בלאט, ישראלי-אמריקאי בן 60, אימן בקבוצת הענק מפיראוס בשנה וחצי האחרונות. בהודעת המועדון על עזיבתו של בלאט נאמר בין היתר: "זהו רגע קשה לכולנו, שכן אנו נפרדים ממאמן נהדר ובעיקר מאדם נהדר. היה לנו כבוד לעבוד עם אחד השמות הגדולים בכדורסל העולמי והרווחנו הרבה מנוכחותו בקבוצה שלנו.  דייויד בלאט שירת את המועדון באומץ, נחישות ובהקרבה עצמית בזמן קריטי בחיי המועדון והוא גיבה אותנו בכל ההחלטות שקיבלנו".

בלאט הגיב באתר הקבוצה: "לאחר דיון ממושך ומכבד בין הבעלים לביני, החלטנו ללכת לדרכים נפרדות לטובת שני הצדדים. זמני ביוון עם אולימפיאקוס היה משמעותי וחשוב במובנים רבים. אני חש אסיר תודה על האנשים והמשפחה שמצאתי כאן. אין לי אלא כבוד להנהלה, לשחקנים ולצוות שאיתו נהניתי לעבוד איתם ואני מאחל להם רק את הטוב ביותר".

בקיץ האחרון חשף בלאט כי הוא חולה בטרשת נפוצה מתקדמת אך הצהיר כי הוא מתכוון להמשיך לאמן. ב-2014 הוליך בלאט את מכבי תל אביב לזכייה ביורוליג, לאחריה עבר לאמן במשך שנה וחצי את קליוולנד קאבלירס מה-NBA. בלאט הוליך את קליוולנד לסדרת הגמר בליגה הטובה בעולם.