טראמפ בבית הלבן, בסוף השבוע
צילום: אי-פי

דיווח: מקורבי טראמפ ניסו להחליף את הנהלת חברת הגז של אוקראינה

על פי הדיווח אנשי העסקים ניסו להעביר חוזים משתלמים לחברות שבבעלותם. לאחר שהתוכנית נעצרה בעקבות חילופי השלטון באוקראינה, שר האנרגיה האמריקני, ריק פרי, ניסה להקים צוות הנהלה חדש בראשות חברת הדלק
מערכת כאן חדשות
07 באוקטובר 2019
05:00

קבוצה של מקורבים לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ פעלו להחליף את חברי הנהלת חברת הגז הממשלתית של אוקראינה "נפטוגז". כך דיווחה הלילה סוכנות הידיעות אי-פי. על פי הדיווח, אנשי עסקים ותורמים מטעם המפלגה הרפובליקנית שטוו קשרים עם טראמפ ועורך דינו האישי רודי ג'וליאני, ניסו להעביר חוזים משתלמים לחברות שבבעלותם.

התוכנית נעצרה לבסוף בעקבות הפסדו של הנשיא לשעבר פטרו פורושנקו בבחירות לנשיאות אוקראינה לוולודימיר זלנסקי, ששיחתו עם טראמפ על סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן ובנו האנטר עומדת כעת במרכז הליך ההדחה עליו הכריז בית הנבחרים בחודש שעבר.

עוד פורסם בדיווח כי לאחר זכייתו של זלנסקי עשה שר האנרגיה האמריקני, ריק פרי, מאמצים להקים צוות הנהלה חדש בראשות חברת הדלק. לא ידוע האם ניסיונו של פרי להחליף את חברי דירקטוריון חברת הגז תואם עם מקורביו של טראמפ וג'וליאני.

בתוך כך, אתמול דיווחה רשת ABC כי חושף שחיתויות נוסף, שיש לו מידע ממקור ראשון על פרשת אוקראינה-גייט, חשף את עצמו. מוסר המידע, חבר קהילת המודיעין גם כן, תושאל על ידי מפקח הקהילה מייקל אטיקסון.