הפגנה בחברה הערבית נגד האלימות
צילום: דוד כהן, פלאש 90

ניצב חכרוש: "70 שנה לא היינו ברחוב הערבי, עכשיו אנחנו עושים תיקון"

ראש המנהלת לשיפור שירותי המשטרה במגזר הערבי סיפר בריאיון לכאן רשת ב על מאמציו למיגור הפשיעה. הוא ציין שאנשים פונים אליו כדי שהמשטרה תעשה את העבודה והדגיש: "זה תהליך ארוך והתוצאות יבואו"
קלמן ליברמן
07 באוקטובר 2019
08:43

ראש המנהלת לשיפור שירותי המשטרה ביישובים הערביים, ניצב ג'מאל חכרוש, סיפר היום (שני) בכאן רשת ב על המאמצים למיגור האלימות בחברה הערבית. בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" הסביר חכרוש שמדובר בתהליך ארוך והוסיף: "70 שנה לא היינו ברחוב הערבי, עכשיו אנחנו עושים את התיקון". 

האזינו לריאיון המלא עם ניצב ג'מאל חכרוש

"אנחנו עושים המון. המשטרה היא הגוף היחיד שלקח אחריות ופועל באופן רשמי נגד האלימות. המשטרה עושה הכל, זה תהליך ארוך והתוצאות יבואו", הסביר חכרוש בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד. "הייתי עושה המון דברים שצריך לתקן בחברה הערבית, לדוגמה – נקמת הדם". 

חכרוש פירט בדבריו כי "בשבעה מקומות שבהם הקמנו תחנות משטרה – יש ירידה של 18% בפשיעה, אך יש מקומות שעדיין סובלים מחוסר שיטור". הוא הדגיש: "אזרחים פונים אליי המון ומבקשים שהמשטרה תעשה את עבודתה נגד פורעי החוק". 

אתמול אמר ראש הממשלה מקרי האלימות והרציחות בתקופה האחרונה בחברה הערבית, ואמר שיוקצו כוחות נוזספים למאבק בתופעה. נתניהו הוסיף כי קיים פגישה בנושא עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן וממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן, ובה סוכם על הקצאת כוחות נוספים ועל הגברת האכיפה.

כמו כן, אתמול התייחס לנושא יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה ואמר שרק המשטרה יכולה לטפל בטווח הזמן המיידי באלימות בחברה הערבית והיא לא עושה זאת כלל. עודה אמר לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב כי המשטרה צריכה "להיכנס בכל הכוח ליישובים הערבים, להכות את כנופיות הפשע, למגר את השוק האפור והפרוטקשן ולאסוף את הנשק הלא חוקי כדי למנוע 70% מהרציחות במגזר".