חפש
Languages
אביב כוכבי
צילום: פלאש 90

דובר צה"ל מגיב לישראל כ"ץ: "צה"ל מקפיד על סודיות דיוני הקבינט"

הדי זילברמן צייץ בתגובה לדברי שר החוץ בכאן רשת ב על כך שהרמטכ"ל הוא זה שהחליט להסיר את העמימות מעל פעילות צה"ל. לדברי כ"ץ: "הרמטכ"ל הבהיר חד משמעית, שהוא זה שיזם את הפרסום משיקולים מקצועיים לחלוטין"
גילי כהן
07 באוקטובר 2019
12:24

דובר צה"ל הדי זילברמן הגיב היום (שני) לדבריו של שר החוץ ישראל כ"ץ שטען כי הרמטכ"ל אביב כוכבי הסיר את העמימות מפעילות צה"ל בסוריה. בציוץ בטוויטר כתב זילברמן כי "צה״ל מקפיד על סודיות דיוני הקבינט". 


התגובה הגיעה בעקבות הריאיון של כ"ץ בכאן רשת ב בתוכנית "הבוקר הזה", בו דחה את הטענות על הסרת העמימות מסיבות פוליטיות, ואמר שהרמטכ"ל אביב כוכבי עשה זאת. לדברי כ"ץ, "שמעתי את הרמטכ"ל אומר חד משמעית, והוא לא אדם פוליטי, שהוא אחרי דיון בנושא ויש סיבות שצריך לפרסם את זה". 

כ"ץ התייחס בריאיון לאריה גולן לחשיפת קידום הפרויקט נגד טילי השיוט האיראניים, והבהיר שהחשיפה דומה לפעולת המנע בתקיפת חוליית הרחפנים בסוריה. הוא ציין שהפעילות האיראנית בסעודיה אושרה על ידי המנהיג העליון באיראן עלי חמינאי בעצמו. כמו כן, פורסם בכאן חדשות שבישיבת הקבינט אמש, שעסקה באיום האיראני, לא התקבלו החלטות ולא התקיימה הצבעה.

לאחר הריאיון צייץ כ"ץ: "זוכרים את הוויכוח על הסרת העמימות מעל פעולת צה״ל לסיכול מתקפת הרחפנים האירנית מסוריה? ולפיד שתקף את הממשלה וטען שרק בגלל זה נסראללה הגיב? טוב אז הבחירות הסתיימו ואתמול הבהיר הרמטכ״ל חד משמעית, שהוא זה שיזם את הפרסום משיקולים מקצועיים לחלוטין". 

תגיות:
ישראל כץ