שמעון יהודה חיות

אחרי שנמלט מהארץ בעקבות מחדל הפרקליטות: נוכל הטינדר הוסגר לישראל

שמעון יהודה חיות, שהונה נשים ברחבי אירופה, הוסגר לאחר שברח לפני שנתיים. הפרקליטות אישרה את שחרורו למרות חוות דעת על כך שישנם סיכויים רבים שיברח
רועי ינובסקי
07 באוקטובר 2019
14:45

שמעון יהודה חיות, שהונה נשים ברחבי אירופה הוסגר היום (שני) לישראל מיוון לאחר שברח לפני שנתיים. הפרקליטות אישרה את שחרורו למרות חוות דעת על כך שסיכויי הימלטותו גבוה. חיות נחת בשעות הצהריים בישראל, זאת לאחר שנעצר על ידי רשויות האכיפה ביוון כאשר הוא נושא תיעוד מזויף. חיות יובא מחר לבית משפט השלום בת״א, להארכת מעצרו ולחידוש ההליכים המשפטיים נגדו.

חיות, שכינה את עצמו שמעון לבייב, חשוד שפיתה נשים בכל רחבי אירופה והצליח להונות אותן להלוות לו סכומי עתק. הוא סיפר לקורבנותיו שהוא בנו של הטייקון לב לבייב, ואף מנכ"ל של חברת LLD יהלומים. 

לאחר שגרם לנשים להתאהב בו, סיפר להן חיות שהוא מקבל איומים על חייו. לדבריו, האיומים מונעים ממנו להשאיר עקבות דיגיטליים, ולכן ביקש מהנשים לשלם עבורו על מלונות, טיסות לחו"ל ודברים נוספים. הוא הבטיח להחזיר את כל הכסף בתוך כמה ימים - אך מעולם לא קיים. כשביקשו ממנו תשובות הוא התחמק, נעלם או איים. חיות פעל באותה השיטה גם בנורווגיה, בשבדיה, בבריטניה ובישראל - מדינות שבהן הוא מבוקש על עבירות הונאה משנת 2011.

פרנילה וססיל, שתיים מהנשים שנפלו קורבן להונאת הטינדר של הישראלי יהודה שמעון חיות, נפגשו. "קשה להבין איך אפשר להיכנס למצב כזה. אבל לדבר עם ססיל זה קל", הסבירה פרנילה בריאיון לתוכנית "ערב ערב" עם דב גיל-הר בכאן 11. "אנחנו מבינות זו את זו, איך נקלענו למצב הזה, כמה הוא מתוחכם. איבדנו קצת תקווה באנושות, זה קשה".