מתוך תיעוד הירי

תיעוד מגרמניה: המחבל יורה על דלת בית הכנסת ומכוון את הרובה לעבר עוברי אורח

המפגע, שטפן ב' בן 27, רצח שני בני אדם לאחר שנכשל בניסיון הפריצה. הוא תיעד את הפיגוע באמצעות מצלמת קסדה
אנטוניה ימין
09 באוקטובר 2019
21:21

המפגע שקורא לעצמו שטפן ב', שרצח היום (רביעי) שני בני אדם סמוך לבית הכנסת בעיר האלה בגרמניה, תיעד חלק מהפיגוע באמצעות מצלמת קסדה. במצלמה שלו אפשר לראות איך הוא מנסה לפרוץ לבית הכנסת באמצעות ירי לעבר הדלת, ולאחר שנכשל, מכוון ויורה לעבר עוברי אורח. 

צפו בתיעוד:


בפיגוע נרצחו אישה וגבר. המשטרה הצליחה לעצור את היורה. המפגע נשמע אומר בתיעוד שפורסם: "היהודים הם שורש כל הבעיות". נוסף על כך, המפגע נשמע מקלל יהודים והאשים כי הם מקור כל הרוע. מנתונים שהתפרסמו לאחרונה עלה כי בשנת 2018 הייתה עלייה של 20% בתקריות האנטישמיות האלימות בגרמניה – 90% מהן באו מקרב הימין הקיצוני. לכך יש גם ביטוי בפוליטיקה ונראה שמזרח גרמניה מקצינה.

המחבל שטפן ב מתעד את עצמו לפני הפיגוע

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לפיגוע וכתב: "הפיגוע נגד הקהילה בהאלה ביום הכיפורים, היום הקדוש ביותר לעמנו, הוא עוד ביטוי לכך שהאנטישמיות באירופה מתגברת. בשם העם בישראל אני שולח תנחומים למשפחות הקורבנות ואיחולי החלמה מהירה לפצועים. אני קורא לשלטונות בגרמניה להמשיך לפעול בנחישות נגד תופעת האנטישמיות". קנצרלית גרמניה אנגלה מרקל גינתה את הפיגוע. יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג שוחח עם שר החוץ של גרמניה הייקו מאס וציין - "מאס הבטיח צעדים נחרצים נגד האנטישמיות בארצו".