עו"ד בן ארי, עו"ד אש
צילום: באדיבות דוברות משרד המשפטים

בכיר לשעבר בפרקליטות: "הנסיעה של עו"ד בן ארי בזמן השימוע היתה טעות - אך בתום לב"

מנהל המחלקה הפלילית לשעבר בפרקליטות המדינה, עו"ד ג'ואי אש, התייחס לשימוע לראש הממשלה בריאיון לכאן רשת ב. לדבריו, היעדרות הפרקליטה מהשימוע "יצר רושם של זלזול". כשנשאל על תיק 4000 אמר כי "מה שמבחין את המקרה הזה ממקרים אחרים הם האינטרסים הכלכליים שהיו ברקע"
תמר אלמוג
10 באוקטובר 2019
12:49

"הנסיעה של ליאת בן ארי בזמן השימוע היתה טעות", כך אמר הבוקר (חמישי) עורך הדין ג'ואי אש, מנהל המחלקה הפלילית לשעבר בפרקליטות המדינה, בריאיון ראשון לתמר אלמוג ויואב קרקובסקי בכאן רשת ב. עו"ד אש שהיה חלק מצוות תיקי ראש הממשלה, אמר כי "אי אפשר להתווכח עם מבחן התוצאה, שהמהלך הזה יצר רושם של זלזול".

בתחילת השבוע פורסם כי עורכת הדין בן ארי, שמונתה לאחרונה למשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית, והובילה את הטיפול בשלושת תיקי ראש הממשלה, נעדרה מהשימוע בעניינו. זאת, מפני שהיא נמצאת בחופשה שנקבעה לפני שנקבעו ימי השימוע לראש הממשלה. עו"ד אש שהתייחס לעניין ההיעדרות הוסיף כי עם זאת הטעות הייתה בתום לב ומבחינה מהותית השימוע לא נפגע. לדבריו עו"ד בן ארי תהיה מעודכנת בכל וצוותיה המעורים בכל פרט היו שם.

כשנשאל על תיק 4000, המכונה גם פרשת בזק-וואלה, אמר עו"ד אש כי הפרקליטות מאוד נשמרת ונזהרת שלא להיכנס למישור היחסים בין פוליטיקאי לאיש תקשורת. אולם לדבריו, "מה שמבחין את המקרה הזה ממקרים אחרים הם האינטרסים הכלכליים שהיו ברקע".

ביום שני השבוע הסתיים היום הרביעי והאחרון לשימוע לרה"מ נתניהו. היום האחרון של השימוע במשרד המשפטים הוקדש ברובו לתיק 1000, תיק טובות ההנאה שקיבל על פי החשד ראש הממשלה מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר.

האזינו לריאיון המלא עם עו"ד ג'ואי אש בכאן רשת ב