המחבל

הפיגוע בהאלה: המחבל השתמש בנשק שהרכיב באופן עצמאי וברכבו נמצאו 4 ק"ג חומר נפץ

המחבל שרצח אתמול שני אנשים ליד בית הכנסת בגרמניה טופל בשני בתי חולים בשל חומרת פציעתו. זוג נשוי שנפצע אתמול בעת מנוסתו מטופל בבית החולים
אנטוניה ימין
10 באוקטובר 2019
16:54

הפיגוע ליד בית הכנסת בהאלה: המחבל שטפן ב. השתמש במהלך הפיגוע בנשק שהוא הרכיב באופן עצמאי וברכבו נמצאו 4 קילוגרמים של חומר נפץ. הוא נעצר בידי המשטרה אתמול אך בשל פציעת הירי שבצווארו הוא טופל היום (חמישי) בשני בתי חולים שונים. אתמול בבית חולים בוייסנפלס והיום הוא הועבר לניתוח במרפאה בהאלה. שרת המשפטים של גרמניה, קתרינה בארלי, מגדירה את הפיגוע אתמול בארצה – מתקפת ימין קיצוני, שעשה אותה "זאב בודד". המחבל לא היה מוכר למשטרה טרם האירוע.


כאמור, המחבל רצח אישה בת 40 מהאלה וגבר בן 20 ממרזבורג. נוסף על כך, פצע בעת מנוסתו זוג נשוי שמטופל כעת בבית החולים. יושב ראש הקהילה היהודית בהאלה שבגרמניה, מקס פריברוצקי, סיפר היום לכאן חדשות על רגעי האימה בתוך בית הכנסת, בשעה שהרוצח ירה בשני בני אדם ביום הכיפורים.

הוא תיאר כיצד המחבל ירה על דלת בית הכנסת, בזמן שהם היו באמצע קריאת התורה. "כמובן שהייתה פאניקה כי שמענו את היריות מבחוץ", תיאר. "קודם חסמנו את הדלת מבפנים ואת הדלת השנייה. הבאנו שולחנות וכיסאות וכל דבר אפשרי משם וביצרנו את הדלת למקרה שהוא יצליח להיכנס לחצר".


בשיחה משחזר פריברוצקי את האירוע ואומר: "הוא עמד וירה על הדלת, איפה שעומד עכשיו רכב המשטרה עמד הרכב שלו, הוא ירה באישה הזאת וראינו את זה. ראינו בשידור חי שהוא יורה ושמישהו נפל. לא ראינו שזו אישה או מי זאת הייתה והאמת שהיינו בשוק". הוא סיפר כי אחד מבקבוקי התבערה שזרק המחבל נפל לתוך הסוכה שכבר נבנתה.