ראש המוסד יוסי כהן
צילום: אי-פי

ראש המוסד: חמאס מסתיר את החיסולים של בכיריו בעולם

בריאיון לעיתון "משפחה" ציין יוסי כהן: "מתבצעים לא מעט חיסולים, אך האויב כבר לא מייחס אותם אלינו". ראש המוסד אמר שחיסול מפקד כוח קודס האיראני אפשרי, אם כי סולימאני עדיין לא נמצא ברשימת החיסולים של ישראל. כהן התייחס גם לאפשרות שייכנס לפוליטיקה: "אנשים אומרים לי שאני יכול להיכנס לנעלי נתניהו"
רועי שרון
10 באוקטובר 2019
22:00

ראש המוסד יוסי כהן אומר כי חיסול מפקד כוח קודס האיראני קאסם סולימאני אפשרי, אם כי סולימאני עדיין לא נמצא ברשימת החיסולים של ישראל. את הדברים אמר כהן בריאיון לעיתון "משפחה", המתפרסם היום (חמישי): "עם כל הכבוד לדברי הרהב שלו (סולימאני), הוא עוד לא בהכרח עשה את הטעות שתכניס אותו למועדון היוקרתי של רשימת המחוסלים הפוטנציאליים של המוסד. הוא יודע מצוין שחיסול פוטנציאלי שלו הוא לא דבר בלתי אפשרי". בריאיון התייחס כהן לאפשרות שייכנס לפוליטיקה וסיפר שאנשים אמרו לו שהוא "יכול להיכנס לנעליו של נתניהו".


בדבריו התייחס ראש המוסד לדברים שאמר סולימאני עצמו לפני כעשרה ימים. בריאיון נדיר שהעניק לטלוויזיה האיראנית, אמר סולימאני כי ישראל פספסה ב-2006 הזדמנות לחסל אותו, את מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה ואת ראש הזרוע הצבאית של הארגון בזמנו, עימאד מורנייה. לדבריו, השלושה שהו יחד במעוז חיזבאללה ברובע הדאחיה באחד מלילות המלחמה, שעה שצה"ל הפציץ את הבניינים הסמוכים לחמ"ל הארגון בו שהו. "חשתי סכנה רצינית לחייו של נסראללה", סיפר.

עוד אמר כהן על סולימאני: "פעילותו מוכרת ומורגשת בכל מקום, אנחנו מכירים אותה ונלחמים בה. אין ספק שהמערך שהוא הקים מהווה אתגר משמעותי למדינת ישראל". על איום הגרעין האיראני אמר: "אנחנו רוצים שיהיה ברור לכולם - אנחנו נעשה הכול, אבל הכול, כדי שלאיראן לא יהיה גרעין צבאי. או שנטרפד את זה בהסכם או בדרכים אחרות. כל האופציות על השולחן".

כשנשאל על חיסול פעילי חמאס, אמר ראש המוסד כי מתבצעים חיסולים והארגון מסתיר זאת. "מתבצעים לא מעט חיסולים", אומר כהן, "אבל האויב שינה אסטרטגיה. הוא כבר לא ממהר לייחס אלינו חיסולים, משיקולים שלו".