רם בן ברק
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בן ברק: טראמפ היה התקווה של נתניהו – הוא אכזב אותו

ברקע המבצע של טורקיה בסוריה והנסיגה של ארה"ב, ח"כ מכחול לבן האשים כי ישראל נכשלה במניעת ההתבססות של איראן בסוריה. בן ברק רמז כי ייתכן שפעילות ישראלית באזור, שהתאפשרה בזכות הקשרים עם הכורדים, תינזק
ליאת רגב
14 באוקטובר 2019
19:08

חבר הכנסת מכחול לבן, רם בן ברק, ביקר היום (שני) את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע הנסיגה של ארצות הברית מצפון סוריה ואמר כי נתניהו היה צריך לפעול כדי לשכנע את הנשיא דונלד טראמפ שלא לעשות זאת. בריאיון לליאת רגב בכאן רשת ב אמר בן ברק כי "טראמפ היה התקווה של נתניהו, אך הוא אכזב אותו". 

האזינו לריאיון המלא עם רם בן ברק

בן ברק הוסיף: "אני חושב שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו האם ההימור של נתניהו על טראמפ בבחירות 2015, והלחץ העצום שלו להעביר את השגרירות לירושלים היה נכון. במקום דברים אחרים כמו לאפשר לאיראנים להתבסס בסוריה". לדברי בן ברק, ישראל נמצאת היום במצב קשה יותר מול האמריקנים.

על יחסי ישראל עם הכורדים אמר חבר הכנסת: "כשיש לך ברית עם אוטונומיה כמו הכורדים בצפון מזרח סוריה וכשאתה יודע להגיע לשם ולעשות משם פעילות, יש לך אינטרסים רבי משמעות. ברגע שאנחנו נמצאים שם אנחנו יכולים לנצל את זה לטובתנו".

חבר הכנסת התייחס בריאיון גם למשבר סביב הרכבת הממשלה ואמר כי מבחינת מפלגתו, "כל מפלגה יכולה להצטרף - גם המפלגות החרדיות". בן ברק ציין כי מתקיים משא ומתן עם "כל מיני מפלגות" ותקף את האשרור שהעביר מרכז הליכוד למועמדותו של נתניהו לראשות הממשלה מטעם המפלגה. "מרכז הליכוד התאסף בשביל לאשר את נתניהו - 10% מהחברים בעצם הצביעו על העניין הזה, 300 מתוך 3,000 - זו הצבעה נגד ברגליים".