נזקים ושריפות, היום
צילום: צילום: יהונתן זכריה, כול אל ערב

הגשם הגיע לצפון, שריפות וחסימות כבישים ברחבי הארץ

כבישים נחסמו בצפון, עומסים רבים בשל הצפות • הופעות במצדה בוטלו בשל חשש משיטפונות בדרום • ומה צפוי בחוץ בהמשך?
אורלי אלקלעי ומשה שטיינמץ
15 באוקטובר 2019
16:45
עודכן ב 17:15

הגשם הגיע גם לצפון, נזקים וחסימות כבישים בכל הארץ: אחרי שהיום (שלישי) החל בשרב כבד, עבר לרוחות עזות וממשיך עם גשמים חזקים ופתאומיים, ברחבי הארץ נגרמו נזקים במספר מוקדים, וכבישים נחסמו. ברשות הכינרת הוחלט על איסור הרחצה בכל החופים. ומה צפוי להיות מזג האוויר בהמשך?


בעקבות מזג האוויר ההפכפך, בכבאות והצלה ביצעו הערכת מצב. צוותי כיבוי רבים בליווי מטוסי כיבוי משתתפים במאמצים לכיבוי שריפות רבות שפרצו בשטחים פתוחים וביערות, בין היתר באזור נחל עירון בצפון.

באגף התנועה של המשטרה חסמו את כביש 99 מצומת טנק ועד צומת שניר, בעקבות שריפת חורש. כביש 75 נחסם לתנועה משער העמקים לקריית טבעון בשני הכיוונים בעקבות עמוד שנפל על הכביש. פרט לכך נרשמו עומסים רבים:

בצפון:

כביש 85 למזרח מגדל כרום לכרמיאל.

כביש 79 למזרח מיפתאל למשהד.

כביש 4 לצפון משומרת למזרעה.

כביש 6 לצפון מכפר גליקסון לעין העמק.

כביש 22 למערב מבוא כרמל למבוא חירם.

במרכז:

כביש 4 לדרום מצור משה לבני דרור.

כביש 444 לצפון  ממחלף אייל לצור יצחק.

כביש 20 לדרום מקק"ל ללה גרדיה.

בדרום:

כביש 31 למזרח מלקיה לשוקת.

ממטרים לפרקים מלווים בסופות רעמים יימשכו גם הערב, וקיים חשש לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. תחול ירידה בטמפרטורות אך עדיין יוסיף להיות חם מהרגיל. בשעות הבוקר מחר עדיין ינשבו רוחות מזרחיות ערות בהרי הצפון. הלילה צפויים ממטרים מקומיים מלווים בסופות רעמים יחידות. קיים חשש לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח.

ולא רק נזקים בכבישים: הפקת פסטיבל התמר ביטלה בעקבות מזג האוויר את המופע ״הולך נגד הרוח״ שאמור היה להתקיים הערב במצדה. כמו כן מופע הזריחה על פסגת מצדה של החלונות הגבוהים יתבטל גם הוא. במועצה האזורית הגלבוע הודיעו  כי פסטיבל תוצרת מקומית, זו שנתו השלישית, נדחה למועד אחר.

מחברת החשמל נמסר: "בשל הרוחות החזקות והגשמים נגרמו נזקים לקווי מתח גבוה במספר מוקדים, בצפון הארץ. לפיכך, תוגברו צוותי חברת החשמל על מנת לתקן את הנזקים ולהחזיר את אספקת החשמל לתושבים. האירועים מטופלים באופן שוטף אך בשל מורכבות הנזקים משך החזרת החשמל צפוי להמשך כמה שעות ולפחות עד חצות".

תגיות:
חורף