אשר חזות - הנער שנפגע אנוש מברק
צילום: באדיבות המשפחה

אח המשפחה שנפגעה מברק משחזר: אחי עשה החייאה לאשתו עם יד ורגל משותקות

אב המשפחה סיפר: הבן שלי ביצע החייאה בבת, מתפללים לנס • סגנית מנהל בברזילי בריאיון לכאן רשת ב: נלחמים על חיי הנער שנפגע מברק • רב טפסר דדי שמחי התריע: "צריך להיזהר מאוד במיוחד במזג האוויר כמו של הימים האחרונים"
אסף פוזיילוב
16 באוקטובר 2019
07:41
עודכן ב 11:36

איתמר חזות, אח המשפחה שנפגעה מברק, משחזר היום (רביעי) את האירוע הקטלני: "הם שמעו ברק מרחוק, פחדו, התחילו ללכת לכיוון היציאה. הם הלכו בשורה, פגע ברק בכולם – כולם עפו. אחי הגדול עשה החייאה לאשתו ותוך כדי חזר לאחים הקטנים לעזור להם עם יד ורגל משותקות". 


שמעון חזות, אב המשפחה שנפגעה מברק, סיפר: "הם יצאו לטייל בחול המועד. הם היו בדיוק בדרך חזרה לאוטו, ישבו על הספסל וזה מה שקרה להם. אנשים בקרבת מקום ברחו מרוב בהלה.הבן שלי ביצע החייאה בבת, מתפללים לנס". הוריה של אפרת, הגיסה שנפגעה, אמרו: "המצב עדיין קשה, היא עדיין מורדמת ומונשמת והדבר הכי חשוב שאפשר לעשות זה להתפלל".

"הוא מאושפז במצב קשה מאוד, עדיין נלחמים על חייו. כתוצאה ממכת הברק הלב שלו הפסיק לפעול והוא עבר החייאה ממושכת": ד"ר גילי גבעתי, סגנית מנהל בית החולים ברזילי, עדכנה היום על מצבו של אשר חזות בן ה־14 שנפגע מברק בחוף זיקים. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב היא הוסיפה כי נשקפת סכנה לחייו.


בתוך כך, רב טפסר דדי שמחי התריע ממזג האוויר ההפכפך: "אתמול היו כמה דלקות קטנות כתוצאה מברקים. בישראל אין הרבה שרפות בגלל ברקים, אך צריך להיזהר מאוד במיוחד במזג האוויר כמו של הימים האחרונים. זה מזג אוויר מתעתע – גם טמפרטורות גבוהות וגם גשם".

חמישה בני משפחת חזות מבאר שבע נפגעו אתמול ממכת ברק בחוף זיקים, ושלושת אחיו של הנער וגיסתו נפגעו באורח בינוני עד קשה. אחד מהאחים שנפגעו סיפר לכאן חדשות על פגיעת הברק, זמן קצר לאחר האירוע: "שמעתי פיצוץ גדול עם הבזק אור וראיתי שכולם עפו".

יגאל, מציל בחוף זיקים שהיה במקום בזמן האירוע, אמר לכאן חדשות: "היו הרבה ברקים באזור הים ובתחנת הכוח. אזרח התקשר למד"א והם הגיעו. היו ברקים חזקים ברצף, הרבה זמן לא היה דבר כזה. הסתכלנו עליהם מתוך התחנה, נכנסנו אליה כדי שלא ניפגע בעצמנו".