משפחת חזות

"הפצועים מהברקים קשורים אלינו": ההתכתבויות בקבוצת הווטסאפ של משפחת חזות

פגיעת הברק בזיקים: אשר חזות בן ה-14 מאושפז עדיין ונשקפת סכנה לחייו
אסף פוזיילוב
16 באוקטובר 2019
13:22

מה התרחש בקבוצת הווטסאפ של משפחת חזות ברגעים שבהם החלו הדיווחים על פגיעת הברק בחוף זיקים לזרום באמצעי התקשורת? בני המשפחה שלא שהו בחוף והחלו להבין כי בני משפחתם עשויים להיות מעורבים באירוע החלו לכתוב אתמול הודעות מבוהלות בקבוצה המשפחתית. "אמא ואבא לא עונים", כתב יהונתן חזות, ושאר בני המשפחה ניסו לקבל עדכון על מצבם של הנפגעים ומספרם. 

איתמר חזות, אחד האחים שהיה באירוע, שיחזר היום (רביעי) את הדקות המפחידות: "הם שמעו ברק מרחוק, פחדו, התחילו ללכת לכיוון היציאה. הם הלכו בשורה, פגע ברק בכולם – כולם עפו. אחי הגדול עשה החייאה לאשתו ותוך כדי חזר לאחים הקטנים לעזור להם עם יד ורגל משותקות".


שמעון חזות, אב המשפחה שנפגעה מברק, סיפר: "הם יצאו לטייל בחול המועד. הם היו בדיוק בדרך חזרה לאוטו, ישבו על הספסל וזה מה שקרה להם. אנשים בקרבת מקום ברחו מרוב בהלה. הבן שלי ביצע החייאה בבת, מתפללים לנס". הוריה של אפרת, הגיסה שנפגעה, אמרו: "המצב עדיין קשה, היא עדיין מורדמת ומונשמת והדבר הכי חשוב שאפשר לעשות זה להתפלל".

ד"ר גילי גבעתי, סגנית מנהל בית החולים ברזילי, עדכנה היום על מצבו של אשר חזות בן ה־14: "הוא מאושפז במצב קשה מאוד, עדיין נלחמים על חייו. כתוצאה ממכת הברק הלב שלו הפסיק לפעול והוא עבר החייאה ממושכת".  בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב היא הוסיפה כי נשקפת סכנה לחייו.