השופט חנן מלצר, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית דורש לפתוח בחקירה פלילית בחשד לאי סדרים בבחירות האחרונות

במכתב שמסר ליועמ"ש ולמ"מ המפכ"ל, דורש השופט חנן מלצר חקירה של 31 קלפיות ברחבי הארץ, בהן 13 קלפיות בירכא וכן ביישובים פורדיס, שפרעם וסכנין. במכתב מצויינות גם תלונות של מפלגות על הליך הבחירות
יערה שפירא
16 באוקטובר 2019
19:41

במכתב שמסר היום (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה ולממלא מקום המפכ"ל, דורש יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, חקירה פלילית של חשד לאי סדרים ב-31 קלפיות ברחבי הארץ בבחירות האחרונות. מלצר דורש חקירה ב-13 קלפיות בירכא, בחמש קלפיות בפורדיס, וכן בשפרעם, סכנין וביישובים אחרים. במכתב מצויינות גם תלונות של מפלגות על הליך הבחירות, בהן תלונות של רשימות העבודה והמחנה הדמוקרטי, לפיהן לקלפיות באו משקיפים עם כתבי מינוי מזוייפים.

במהלך יום הבחירות התייחס השופט מלצר בריאיון לכאן חדשות למאמצים למניעת זיופים ואמר לדב גיל-הר ושרון עידן: "הודענו שכל קשקוש על הפתק או חירור שלו – ייחשב ככשר. זה יוריד את המוטיבציה לעשות את הדברים הללו. היה לנו אירוע משמעותי יותר בירכא והכל פועל שם עכשיו. הארכנו שם את ההצבעה ויש גם עצורים".


יומיים לאחר הבחירות האחרונות, התייחס השופט מלצר בכאן רשת ב להאשמות מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו על זיופים בבחירות הקודמות ואמר שמדובר בפייק ניוז. בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת אמר מלצר: "היה לי קשה כשראיתי את הניסיונות לערער את הלגיטימציה של המערכת והתוצאות". בהתייחסו לניסיון לערער על אותה לגיטימציה של הבחירות אמר שהיו הרבה גורמים שעסקו בכך כולל ראש הממשלה. הוא הכריז כי אם יהיו בחירות נוספות הוא לא ימשיך בתפקיד.