נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראשי סיעות הימין מתחייבים: לא נצטרף לממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת

לפי הודעת הליכוד, ראשי הסיעות הצהירו כי יצטרפו רק לממשלה בראשות נתניהו. על המסמך חתמו כל ראשי הסיעות מלבד נפתלי בנט השוהה בחוץ לארץ
יואב קרקובסקי ויערה שפירא
16 באוקטובר 2019
20:24

ראשי סיעות הימין ש"ס, יהדות התורה, הבית היהודי והאיחוד הלאומי, חתמו היום (רביעי) על התחייבות שלא להצטרף בשום שלב לממשלת מיעוט, בתמיכת הרשימה המשותפת או חלק ממנה, אם יקים אותה בני גנץ, כך הודיעו הערב בליכוד. לפי הודעת המפלגה נמסר כי ראשי הסיעות, מלבד נפתלי בנט השוהה בחוץ לארץ, הצהירו כי יצטרפו רק לממשלה בראשות נתניהו, הכוללת את כל הסיעות החתומות, בין אם במסגרת ממשלת ימין ובין אם במסגרת ממשלת אחדות לאומית רחבה עם רוטציה.

אתמול פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי גורמים בליכוד טוענים שרה"מ נתניהו מחכה להצהרה פומבית של אביגדור ליברמן שיתנגד להקמת ממשלת מרכז-שמאל, שתישען על קולות הרשימה המשותפת מבחוץ, לפני שיחזיר את המנדט לנשיא. בדפי המסרים שהועברו לשרי הליכוד ולחברי הכנסת של המפלגה הם התבקשו לקרוא לליברמן להשמיע את ההתחייבות הזאת.

בתחילת החודש ביקש רה"מ נתניהו מראשי סיעות מפלגות הימין לחתום על מסמך שלפיו הם יתמכו בו לראשות הממשלה גם אחרי החזרת המנדט לנשיא, במסגרת 21 הימים שבהם המועמדים יצטרכו לאסוף 61 חתימות של ח"כים שיתמכו בהם.