עזרא בן יעקב

"הייתה נועלת אותי בחדר ויוצאת": נכה צה"ל תובע את המלווה שלו

עזרא בן יעקב תובע את המלווה כי גנבה ממנו כמיליון וחצי שקל, תוך ניצול פגיעתו המוחית ומצוקתו הפיסית והנפשית. בכתב התביעה נטען כי המלווה שכנעה את בן יעקב לעבור לגור עימה ואז מיעטה להוציאו מהבית ומנעה ממנו להשתמש בטלפון
כרמלה מנשה
17 באוקטובר 2019
08:41

נכה צה"ל שנפצע קשה במלחמת יום הכיפורים התלונן במשטרה כי המלווה שהקצה לו משרד הביטחון גנבה את כל כספו ורכושו. בכאן רשת ב פורסם הבוקר (חמישי) כי עזרא בן יעקב, בן 73, תובע את המלווה כי גנבה ממנו כמיליון וחצי שקל, תוך ניצול פגיעתו המוחית ומצוקתו הפיסית והנפשית. 

המלווה, שלא גרה אצל בן יעקב בזמן הטיפול, הציעה לו בשלב מסוים שיעבור לביתה. היא שיכנה אותו באחד החדרים, מיעטה להוציאו מהבית, לא אפשרה לו להשתמש בטלפון הנייד ונעלה אותו בחדר שלו כשיצאה מהבית. בשלב הזה פנה בן יעקב לבנו והתחנן שיוציאו אותו מהבית בטענה שהוא מרגיש "בבית כלא". בהמשך התגלה לבני המשפחה שהוא נותר מחוסר כל.

בן יעקב העניק למלווה יפוי כח לביצוע פעולות בחשבון שלו, רשם אותה כמוטבה בפוליסת ביטוח החיים וכתב צוואה שבה הוריש לה את כל רכושו. בכתב התביעה נטען כי הכספים הוצאו ממנו תוך ניצול פגיעתו המוחית, מתוך יחסי אמון, מצוקה פיסית ונפשית ותלות רגשית – כשהמלווה פועלת לבודד אותו ולהרחיק אותו מהמשפחה והילדים עד שהשאירה אותו חסר כל. נוסף על כך נכתב כי היא ניצלה את העובדה שאשתו לשעבר והילדים התגוררו בצרפת.

בחוות הדעת הפסיכיאטרית שהוגשה לבית המשפט נכתב בין השאר כי בן יעקב הוא "בלתי יציב מבחינה רגשית, לא כשיר עקב פגיעה מוחית, בעל הפרעת אישיות אורגנית ומגלה חוסר אחריות ותלותיות".