זירת התאונה, הבוקר
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

צעיר בעל צרכים מיוחדים והמלווה שלו נהרגו בתאונה בדרום

משאית ומונית התנגשו בצומת איבים בכביש 232, גבר נוסף נפצע בינוני • כוחות כבאות והצלה חילצו שלושה נוסעים שהיו לכודים במונית
אסף פוזיילוב
17 באוקטובר 2019
08:18
עודכן ב 11:37

תאונה קטלנית בדרום: צעיר בעל צרכים מיוחדים בן 19 והמלווה שלו, ציון פרץ בן ה-60 משדרות, נהרגו הבוקר (חמישי) בתאונה בין המונית שבה נסעו לבין משאית בצומת איבים ליד שדרות. מדובר בצומת שידוע כמסוכן. גבר בן 30 נפצע באורח בינוני בתאונה ופונה לבית החולים. 

מחקירה ראשונית של האירוע עולה שהתאונה התרחשה כשמשאית התנגשה במונית בכביש 232. כוחות של כבאות והצלה שהגיעו לזירה פעלו לחילוץ הנוסעים שנלכדו במונית. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לפרץ טיפול רפואי אך נאלצו לקבוע את מותו. הצוותים טיפלו גם בצעיר ובגבר שנפצעו, ולאחר מכן פינו אותם לבית החולים ברזילי באשקלון.

הצעיר בן ה-19 הובא לחדר הטראומה בבית החולים, כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה. הרופאים נאלצו לבסוף לקבוע את מותו. הצעיר והמלווה שלו היו ככל הנראה בדרכם חזרה לפנימייה.

"כשהגענו ראינו שמדובר בתאונה קשה מאוד", סיפרו הפרמדיקים משה מור ונתנאל ימין. "הבחנו במונית מעוכה על כביש ובסמוך משאית. שלושת נוסעי המונית נלכדו, גבר כבן 60 היה מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק עם חבלה רב מערכתית. ניסינו להעניק לו טיפול תוך חילוצו מהרכב ע"י הכבאים ולאחר שחולץ נאלצנו לקבוע את מותו".

עוד סיפרו הפרמדיקים: "צעיר חולץ כשהוא מחוסר הכרה, הוא סבל מחבלה רב מערכתית, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם. טיפלנו גם בנהג, גבר בשנות ה-30 לחייו שהיה בהכרה וסבל מחבלות. נהג המשאית, גבר בשנות ה-20 לחייו, התהלך במקום ולא נזקק לטיפול".

פרץ הוא פנסיונר שעבד כמלווה הסעות בחינוך המיוחד. הוא התלווה לבן ה-19 בדרך למוסד חינוכי בבאר שבע, כפי שעשה מדי יום, עם אותו נהג מונית. בנו אמר: "בצומת הזה יש הרבה תאונות. הוא היה אבא אוהב וסבא אוהב". פרץ הותיר אחריו אישה, שלושה ילדים ו-11 נכדים.

מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ״ס עולה כי בכביש 232 אירעו ב-15 השנים האחרונות יותר מ-635 תאונות דרכים שבהן נהרגו 44 בני אדם, ויותר מ-1,500 נפצעו, מהם 128 באורח קשה. הצומת שבו התרחשה התאונה הוכרז כמסוכן ובמקום יש שלט שמזהיר מכך.