נעמה יששכר ואמה יפה

משפחת יששכר לשר אוחנה: הסגרת ההאקר תפגע בזכויותיה של נעמה

קרוביה של הישראלית הכלואה ברוסיה ינסו לשכנע את שר המשפטים שלא להסגיר את ההאקר, בטענה שהאינטרס להגן על זכויותיה של הצעירה גובר על שיתוף הפעולה עם ארה"ב בענייני הסגרה
תמר אלמוג
17 באוקטובר 2019
23:04

שר המשפטים, אמיר אוחנה, ייפגש מחר (שישי) עם משפחתה של נעמה יששכר, העצורה ברוסיה, ועם עורכי דינה. הם ינסו לשכנע את אוחנה שלא לחתום על הסגרתו של ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב לארצות הברית.

במכתב לאוחנה הם כותבים כי הסגרתו של בורקוב תגרום לפגיעה אנושה בזכויותיה של אזרחית ישראלית וכי מדינה זרה עושה בה שימוש ציני ואכזרי. הם אומרים כי האינטרס להגן על זכויותיה של יששכר כאזרחית, גובר על שיתוף הפעולה עם ארצות הברית בענייני הסגרה. על פי כל ההערכות, השר אוחנה צפוי לחתום בקרוב על ההסגרה.


אתמול אמר אוחנה בריאיון לכאן רשת ב כי הוא "מציע לא לייצר תקדים מסוכן שבכל פעם שמדינה רוצה להעביר אליה מישהו היא תתפוס ישראלי". על ההסגרה של ההאקר אמר כי "ההחלטה תהיה בזמן הקרוב. הוא ביצע עברות רבות מתחום ההונאה בעיקר ולכן הוכרזה כבר הסגרה לארצות הברית". 

על הפיכת בורוקוב לקלף מיקוח אמר השר: "זה מסוכן לקבע את התפיסה הזאת שהיא איננה תפיסה רוסית רשמית כאילו גורלה של נעמה תלוי בגורלו. זאת איננה טענה רשמית. אמרתי לאימא של נעמה שאנחנו כממשלה צריכים לעשות הכל כדי להשיבה הביתה. אין ספק ומחלוקת שפסק הדין בעניינה הוא לא הגיוני, לא פרופורציונלי".

האזינו לריאיון עם אוחנה בכאן רשת ב