אילוסטרציה: מעבדת מזון
צילום: אי-פי

הרעלת הטונה: תוצאות בדיקות המעבדה צפויות להתקבל היום

פקחי משרד הבריאות לקחו דגימות גם מיצרנית הטונה "ויליגר". בימים האחרונים הגיעו עוד שש תלונות מאנשים שאכלו טונה בבתי עסק במרכז וסבלו מאלרגיות
קטי דור
18 באוקטובר 2019
03:11

תוצאות בדיקות המעבדה שביקשו פקחי משרד הבריאות בעקבות מקרים של אנשים שאכלו טונה בבתי עסק בתל אביב וסבלו מתגובות אלרגיות צפויות להתקבל היום (שישי). פקחי משרד הבריאות שלחו דגימות למעבדה משני בתי עסק לפחות. בנוסף, נלקחו דגימות מיצרנית הטונה "ויליגר".

בימים האחרונים הגיעו עוד שש תלונות של אנשים שאכלו טונה בבתי עסק או במזנונים בתל אביב ובמרכז, ופיתחו תסמינים אלרגיים. מאיר אוחנה, תושב תל אביב בן 29, פונה אתמול לבית החולים איכילוב בעיר בעקבות התקף אלרגיה, לאחר שאכל כריך עם טונה בקיוסק ברחוב החשמונאים. "קניתי את אותו כריך שאני קונה כל הזמן בקיוסק ליד העבודה. התחלתי להרגיש כאבי ראש. הרגשתי גלי חום בצוואר ובאוזניים", סיפר אוחנה.


מקרה זה מצטרף למקרה אחר שאירע ביום שלישי, בו התאשפזה שירי פורר, אם לשניים, לאחר שאכלה כריך טונה בסניף של ארומה בתל אביב. באותו המקרה פונו במצב קל אנשים נוספים. תוצאות המעבדה הראשוניות שהתפרסמו הבוקר העלו כי מקור ההרעלה בסניף ארומה – נובע ככל הנראה מאחסון לקוי של הטונה בסניף.