סאעד אל-חרירי בנאומו, הערב
צילום: רויטרס

ראש ממשלת לבנון לשותפיו: מצאו פתרון למשבר תוך 72 שעות

הוא הוסיף כי אם לא יימצא פתרון, "הדיבור שלי יהיה אחר". כלי תקשורת בלבנון דיווחו על הרוג בעימותים בעיר טריפולי שבצפון-מערב המדינה
רועי קייס, סולימאן מסוודה ועומרי חיים
18 באוקטובר 2019
17:06
עודכן ב 20:07

בנאום שנשא הערב (שישי) בלבנון, נתן ראש ממשלת לבנון סעד אל-חרירי אולטימטום של 72 שעות לשותפיו בממשלה למצוא פתרון למצב הכלכלי במדינה. הוא הוסיף כי אם לא יימצא פתרון, "הדיבור שלי יהיה אחר". בכך הוא רומז כי יחזיר את המפתחות אם לא תהיה היענות מצד השותפים. קודם לכן ביטל אל-חרירי את ישיבת הממשלה שהייתה אמורה לדון היום בתקציב המדינה לשנה הבאה.

בתוך כך נמשכות במדינה הפגנות המחאה על המשבר הכלכלי ועל המיסים החדשים. אלפי מפגינים חוסמים כבישים וצמתים מרכזיים, בהם את הכניסות לבירה ביירות והיציאות ממנה. שגרירות כווית בלבנון המליצה היום לאזרחיה שלא לטוס לביירות. גם שגרירות מצרים קראה לאזרחים המצרים שלא להתקרב לאזורי ההתקהלות. כלי תקשורת בלבנון דווחו על הרוג בעימותים בעיר טריפולי שבצפון-מערב המדינה.


תנועת אמל, שבראשה עומד יו"ר הפרלמנט הלבנוני נביה ברי, התייחסה למחאות במדינה ומסרה כי היא תומכת בהכרזה על מצב חירום כלכלי במדינה. התנועה השיעית הזהירה מפני התערבות של "גורמים חשודים" במחאות.