כוחות מורדים בתמיכת טורקיה באזור הגבול
צילום: רויטרס

הפסקת אש? דיווח על הרוגים בגבול סוריה-טורקיה

ערוץ טלוויזיה לבנוני דיווח על 13 הרוגים ו-70 פצועים בתקיפה טורקית סמוך לעיירת הגבול ראס אל-עין. ארדואן מכחיש כי הלחימה נמשכת וקרא לדיווחים על המשך העימותים "דיסאינפורמציה"
סולימאן מסוודה ואיתמר מרגלית
18 באוקטובר 2019
17:36

ערוץ הטלוויזיה הלבנוני "אל-מיאדין" דיווח היום (שישי) על 13 הרוגים ו-70 פצועים בתקיפה טורקית על שיירה אזרחית שנעה לכיוון עיירת הגבול ראס אל-עין. נשיא טורקיה ארדואן הכחיש כי הלחימה נמשכת על אף ההסכמה על הפסקת אש ואמר כי כל הדיווחים על עימותים הם בגדר דיסאינפורמציה. עם זאת, ארדואן הזהיר כי ארצו תחדש את המתקפה אם הכוחות הכורדיים לא ייסוגו מן האזור הבטוח בתוך חמישה ימים. לדבריו, הלוחמים הכורדים החלו לסגת אך צבא טורקיה יישאר באזור לוודא שהם אכן עוזבים.

בשיחה עם עיתונאים באיסטנבול אמר ארדואן כי אורכה של רצועת הבטחון בגבול עם סוריה יהיה 440 קילומטרים ורוחבה כ-32 קילומטרים. לדבריו, אין לטורקיה בעיה עם כך שצבא סוריה ייכנס לאזור שיפנו הכורדים משום שאין לה כוונה להישאר בצפון סוריה. ארדואן הוסיף כי בשבוע הבא ידון עם נשיא רוסיה פוטין על המצב בצפון-מזרח סוריה.

בתוך כך היום הודיע נשיא צרפת עמנואל מקרון, כי בשבועות הקרובים תיערך פגישה בין הנשיא ארדואן לבין מנהיגי בריטניה, גרמניה וצרפת. הפגישה שתיערך כנראה בלונדון, תעסוק בעתיד היחסים עם טורקיה, במיוחד על רקע חברותה בנאט"ו.