חוף פלמחים

יוצאים מהסוכה: אלפים מטיילים ברחבי הארץ, אתרים נסגרו בעקבות עומסים

פארקים, שמורות טבע וחופים נאלצו להיסגר בעקבות כמות המטיילים • שיאי המטיילים ממשיכים להישבר באתר נהריים על גבול ישראל־ירדן
חן ביאר, איציק זוארץ ורובי המרשלג
19 באוקטובר 2019
13:44

יוצאים מהסוכה: עשרות אלפי מטיילים ניצלו את מזג האוויר הנעים ופקדו היום (שבת) את שמורות הטבע והחופים ברחבי הארץ. מרשות הטבע והגנים נמסר על עומסים כבדים בגנים הלאומיים חוף פלמחים, מעיין חרוד ואכזיב ובשמורות הטבע נחל שניר, שפך נחל דליות, עין חרדלית ועין זיו שבנחל כזיב. הרשות המליצה שלא להגיע לאתרים האלה בשעות הקרובות. מחדר הבקרה של רשות הכינרת נמסר כי חוף צאלון וחוף חוקוק צפון נסגרו ונפתחו לסירוגין עקב עומס.


בתוך כך, שיאי המטיילים ממשיכים להישבר באתר נהריים על גבול ישראל־ירדן: הסיור הגדול ביותר בשנים האחרונות יצא היום מהאתר בעמק הירדן אל צידו השני של הגבול. קבוצה של כ־150 אנשים עברה את הגבול בשיירת מכוניות. מאז אמצע השבוע שעבר, ספרו אנשי אתר נהריים מאות כלי רכב שחצו את הגבול ויצאו לסייר בצד הירדני של הגבול.

שי הדר, מנהל אתר נהריים, מסביר: "יש תחושה שאולי ישראלים רבים מבקשים לנצל את מה שנראה כמו הזדמנויות אחרונות לבקר בשטח שככל הנראה ייסגר בקרוב בפני החקלאים של קיבוצי אשדות יעקב ובפני תיירים מישראל. אני מקווה שהירדנים יראו בחיוב את התופעה ויחליטו לחשוב על כל העניין מחדש. אנחנו רוצים להמשיך לאפשר לתיירים מישראל ומהעולם לבקר בצד הירדני במובלעת אי השלום".