בוריס ג'ונסון
צילום: אי-פי

ראש ממשלת בריטניה בפנייה לאיחוד האירופי: דחו את מועד הברקזיט

בוריס ג'ונסון שלח בקשה רשמית, במסמך נוסף הבהיר שהוא עצמו אינו מעוניין בדחיית פרישתה של הממלכה מן האיחוד
רויטרס
20 באוקטובר 2019
01:18

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ביקש הלילה (ראשון) רשמית מן האיחוד האירופי לדחות את מועד הברקזיט, אך לא חתם על המסמך. כלי תקשורת בבריטניה דיווחו כי במסמך נוסף ששלח לבריסל הבהיר ג'ונסון כי הוא עצמו אינו מעוניין בדחיית פרישתה של הממלכה מן האיחוד.


נשיא המועצה האירופית, דונלד טוסק, אישר כי בקשת הדחייה הגיעה, וכתב בטוויטר כי כעת עליו להתייעץ עם עמיתיו באיחוד כיצד להגיב. ראש הממשלה הבריטי אולץ לפנות לאיחוד האירופי לאחר שהפרלמנט בלונדון הצביע על תיקון חקיקה המאפשר לצירים לדחות את ההצבעה על הסכם הפרישה. 

"לא אנהל משא ומתן עם האיחוד האירופי על דחייה של מועד היציאה מבריטניה - 31 באוקטובר. דחייה נוספת תהיה גרועה לבריטניה. בשבוע הבא נציג את החקיקה הנדרשת כדי לאשר את ההסכם", אמר ראש ממשלת בריטניה לאחר ההצבעה. ג'ונסון זקוק לתמיכת 320 חברי פרלמנט כדי לאשר את ההסכם שיוציא לפועל את יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי ב־31 באוקטובר.

זו הפעם הראשונה שהפרלמנט בלונדון מתכנס באופן מיוחד ביום שבת, מאז הפלישה של בריטניה לאיי פוקלנד ב־1982. במקביל לדיון בפרלמנט על אישור הברקזיט, אלפי אנשים התומכים ברובם בקמפיין הדורש משאל עם שני, צעדו במרכז לונדון בדרישה להעביר את הסכם הברקזיט להכרעת העם.