הפגנת תמיכה של תושבי יצהר בצה"ל
צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

תושבי יצהר במפגן תמיכה בצה"ל: "אלימות - לא בבית ספרנו"

תושבי היישוב יצאו לתמוך בחיילים לאחר הפגיעה בלוחם הלילה ליד היישוב, שנחשפה בכאן חדשות. "לא מוכנים שילדים, נערים או קומץ קטן יקבעו לנו את המציאות. אלימות, ללכת נגד הרוב, לא בבית ספרנו", נאמר במפגן
רועי שרון וכרמל דנגור
20 באוקטובר 2019
16:41

בעקבות הפגיעה בחיילי צה"ל הלילה (ראשון) סמוך ליישוב יצהר שבשומרון, שנחשפה בכאן חדשות, הגיעו היום חלק מתושבי היישוב לכניסה לחטיבה כדי להביע תמיכה בחיילי צה"ל. "אנחנו מוקיעים ולא מוכנים שיהיה בשומרון כל גילוי אלימות כלפי חיילי צה"ל. הנערים הפוחזים שזרקו אבנים על חיילי צה"ל, פגעו לא רק בלוחמי צה"ל, פגעו קודם כל ביישוב יצהר", נאמר במפגן התמיכה. גם אלוף פיקוד המרכז נדב פדן, שביקר מוקדם יותר בזירת האירוע, הגיע והבהיר: "מסיתים את האנרגיה מהפעולות הנכונות".


עוד אמרו המפגינים: "היינו מעדיפים שכל התסכול והזעם יישפך על האויבים האמיתיים שלנו. אנחנו אוהבים גם את האחים שלנו ביצהר ואנחנו אוהבים את חיילי צה"ל. לא מוכנים שילדים, נערים או קומץ קטן יקבעו לנו את המציאות. אלימות, ללכת נגד הרוב, לא בבית ספרנו".

בעקבות התקיפה, החליטו במערכת הביטחון להציב גדוד של לוחמי משמר הגבול בגזרת יצהר. מדובר בגדוד שפועל בגזרת צומת תפוח ויפעל מעתה ביצהר. בהנהגת יצהר מתחו ביקורת על המעשה ודרשו מנוער הגבעות לעזוב את היישוב.

תושבי יצהר במפגן תמיכה בחיילי צה"ל (צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90)

במכתב שהועבר לתושבים נכתב כי "היישוב רואה את התנהלות הנערים ותקיפת החיילים כשערוריה ובושה. מזכירות היישוב הגדירה כללי התנהגות ברורים כתנאי סף לנוכחות בני נוער במרחב. קווים אדומים אלו הוצפו על ידינו במפגשים ושיחות, אך לצערנו האירוע החמור ממחיש שהם לא מקבלים ביטוי במציאות. משכך, אנו דורשים מהנערים לעזוב את יצהר ומסירים לחלוטים את חסות היישוב מנוכחותם כאן".

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את המעשה וקרא לטפל במתפרעים. בהודעה שמסר בעקבות האירוע נכתב: "אני מגנה בתוקף כל תקיפה של חיילי צה"ל. לא תהיה שום סובלנות כלפי פורעי החוק שירימו ידם על חיילינו".

הבוקר נחשף בכאן חדשות כי לוחם גולני נפצע קל מיידוי אבנים מטווח קרוב, בידי כ-30 פעילי ימין בגבעה סמוך ליצהר. צמיגי הרכב הצבאי של הכוח שהיה במקום נוקבו. באופן חריג, הלוחמים, שחשו בסכנה, הגיבו בירי חי באוויר.

תגיות:
צה"ל
,
יצהר