אריק הניג
צילום: אביר סולטן, פלאש 90

איש התקשורת אריק הניג נפטר בגיל 72

הניג, שהיה גם זכיין ה-NBA בישראל במשך שנים רבות, סבל ממחלה ממושכת. במקביל לעיסוק ב-NBA, הניג הנחה תוכניות טלוויזיה, בעיקר בנושאי כדורסל, והפיק סרטים דוקומנטריים על ספורט ועל פוליטיקה
יואב בורוביץ' ושני נחשוני
20 באוקטובר 2019
17:27

איש הטלוויזיה, אריק הניג, שהיה גם זכיין ה-NBA בישראל במשך שנים רבות, נפטר היום (ראשון) בגיל 72 בבית החולים איכילוב לאחר שסבל ממחלה ממושכת. הניג, שהתחיל את דרכו כעיתונאי, הפך בתחילת שנות ה-80 לנציג ליגת ה-NBA בישראל וסייע להפוך את הליגה לפופולרית מאוד בארץ עד היום.

במקביל לעיסוק זה, הניג הנחה תוכניות טלוויזיה, בעיקר בנושאי כדורסל, והפיק סרטים דוקומנטריים על ספורט ועל פוליטיקה. חבר הכנסת לשעבר נחמן שי, שכיהן בתפקידים בכירים בתקשורת הישראלית, כתב על הניג: "הכרתי אותו שנים רבות. הוא לימד אותי הכל על כדורסל ועל NBA ומעבר  לכך היה ידען, דעתן ואכפתי. יהיה זכרו ברוך".

גם העיתונאי ואיש התקשורת אבי בניהו, נפרד מהניג: "אדם טוב, עיתונאי שכתב ושידר כמעט בכל כלי תקשורת בישראל, נציג ה-NBA בישראל, יוצר ומפיק סרטים, מפתח פורמטים ואדם פוליטי. עד לרגע האחרון כתב טור שבועי קצר ל״מעריב״. תמיד נכון היה לסייע לכל אחד ולשמח כל ילד חולה. המחלה הארורה הכריעה אותו. היה שלום אריק".