הלחימה בגבול טורקיה-סוריה
צילום: רויטרס

שר ההגנה הרוסי: "לפתור בדחיפות את בעיית אסירי דאעש בגבול טורקיה-סוריה"

הלחימה בגבול: נמשך פינוי הכוחות הכורדים, בגרמניה החריפו את הטון וכינו את המתקפה הטורקית "הפרה של החוק הבינלאומי"
מערכת כאן חדשות
21 באוקטובר 2019
10:02
עודכן ב 10:48

הלחימה בצפון־מזרח סוריה: דובר של המורדים בסוריה הנתמכים בידי טורקיה אומר כי טרם הושלם הפינוי של הכוחות הכורדים מעיירת הגבול ראס אל עין. שר ההגנה הרוסי אמר הבוקר (שני) כי יש לפתור בדחיפות את בעיית האסירים של דאעש המוחזקים באזור הלחימה.

אתמול פינתה שיירה ובה יותר מ-80 כלי רכב עם לוחמים כורדים פצועים ותושבים מן העיירה אל-תל תאמר. דובר כוחות הכורדים אמר כי בכך הושלם פינוי העיירה כפי שסוכם בהבנות על הפסקת האש עם טורקיה. 

על פי ההבנות שגובשו בתיווך ארצות הברית, הפסיקה טורקיה את האש למשך חמישה ימים כדי לאפשר לכוחות הכורדים לסגת למרחק 30 קילומטרים מקו הגבול בין טורקיה לסוריה.

שר החוץ של גרמניה, הייקו מאס, אמר הלילה כי המתקפה הטורקית על הכורדים בסוריה היא הפרה של החוק הבינלאומי. הוא הוסיף כי ברלין תעשה כל שביכולתה כדי שהפסקת האש תימשך יותר מחמישה ימים ושהפלישה תיעצר לעת עתה.

בתוך כך, דובר משרד החוץ של איראן עבאס מוסאבי אמר כי ארצו מתנגדת להקמת עמדות צבאיות של טורקיה בתוך סוריה, וקוראת לשמור על שלמותה הטריטוריאלית. לדבריו, יש ליישב את הסוגיה באמצעים דיפלומטיים.

שויגו אמר כי ארצו מקווה שהתיאום שלה עם ארצות הברית ועם טורקיה בסוריה יסייע לביטחון וליציבות באזור. הוא הדגיש כי יש לפתור בדחיפות את סוגיית ההגנה על מתקני כליאה שמוחזקים בהם מחבלי דאעש.