גנץ ונתניהו

רה"מ נתניהו החזיר את המנדט, גנץ ינסה להרכיב ממשלה

מסתמן כי כבר מחר יטיל הנשיא על גנץ את מלאכת הרכבת הקואליציה. הפנייה הראשונה של יו"ר כחול לבן צפויה להיות לליכוד - גנץ צפוי לזמן את נתניהו לפגישה בארבע עיניים וסביר להניח שנתניהו יגיע לפגישה ולא יסרב לה
יואב קרקובסקי וזאב קם
21 באוקטובר 2019
19:56
עודכן ב 20:47

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החזיר הערב (שני) את המנדט להרכבת הממשלה לנשיא המדינה ראובן ריבלין. הנשיא הודיע כי קיבל את הודעתו של נתניהו ובהתאם להוראות חוק יסוד: הממשלה, יפנה מנכ״ל בית הנשיא, הראל טובי, לנציגי הסיעות ויודיע להם כי בכוונתו להעביר את המנדט ליו״ר כחול לבן בני גנץ, ולהעמיד לרשותו את 28 הימים הנתונים לו על פי חוק.


מסתמן כי כבר מחר יטיל הנשיא על גנץ את מלאכת הרכבת הקואליציה. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב כי הפנייה הראשונה של יו"ר כחול לבן צפויה להיות לליכוד. גנץ צפוי לזמן את נתניהו לפגישה בארבע עיניים וסביר להניח שנתניהו יגיע לפגישה ולא יסרב לה. לאחר מכן גנץ יפנה לכל מפלגות בלוק הימין. 

נתניהו פרסם את הודעת החזרת המנדט בעמודי הפייסבוק והטוויטר שלו: "מאז שקיבלתי את המנדט פעלתי ללא הרף, גם בגלוי וגם בסתר, כדי להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה. זה מה שהעם רוצה וזה גם מה שישראל צריכה. במהלך השבועות האחרונים עשיתי כל מאמץ כדי להביא את בני גנץ לשולחן המשא ומתן, לצערי הוא סרב. הוא סירב למתווה הנשיא, אחר כך סירב להיפגש איתי, אחר כך סרב לשלוח את צוות המשא ומתן שלו ולבסוף סירב לדון במתווה שהצעתי.


"הוא התמיד בסירובו גם אחרי שנענתי לבקשתו להיפגש עם הרמטכ"ל. בני גנץ נותר שבוי בידיהם של ליברמן ולפיד. לפיד שרוצה במפלתו וליברמן שמונע משיקולים אישיים. הם מעודדים פילוג וחרמות. איך תוכל ממשלת המיעוט של גנץ, שנשענת על הרשימה המשותפת, להילחם בטרור, בחמאס, בחיזבאללה, באיראן – היא לא תוכל. אם גנץ יתפתה להקים ממשלה מסוכנת כזאת, אעמוד בראש האופוזיציה ואפעל כדי להחליפה במהירות".

מכחול לבן נמסר: "זמן הספינים עבר, הגיע השעה למעשים. כחול לבן נחושה להקים את ממשלת האחדות הליברלית בראשות בני גנץ, שהעם בחר בה לפני כחודש".