הרב ניסים קרליץ
צילום: יעקב נאומי, פלאש 90

הרב ניסים קרליץ, מבכירי פוסקי ההלכה החרדים, נפטר בגיל 93

קרליץ היה מבכירי הרבנים של מפלגת דגל התורה במשך עשרות שנים. הוא הקים את בית הדין הפרטי הגדול בישראל שהתיר עגונות ודן באלפי תיקים
עקיבא ווייס
21 באוקטובר 2019
23:22

הרב ניסים קרליץ מבכירי פוסקי ההלכה בשנים האחרונות, נפטר הערב (שני) בגיל 93 בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק. הרב קרליץ היה מגדולי פוסקי ההלכה החרדים-ליטאים במשך עשרות שנים, ומהרבנים הבכירים של מפלגת דגל התורה. הוא הקים את בית הדין הפרטי הגדול בישראל שהתיר עגונות ודן באלפי תיקים. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 12:00, ותצא מצומת הרחובות רבי עקיבא רוזנהיים השומר בבני ברק.

מועצת חכמי התורה ותנועת ש"ס ספדו לו וכתבו בהודעה: "מבכים מרה את הסתלקותו של זקן ההוראה הגאון הגדול רבי ניסים קרליץ, חבר נשיאות מועצת גדולי התורה, נשיאות ועד הישיבות ומפעל הש"ס ומגדולי הפוסקים בדורות האחרונים. היה שריד לדור דעה, הרביץ תורה עשרות בשנים כראש כולל חזון איש וגאב״ד בית דין צדק בני ברק ורבים נאותו לאורו ולפסקיו. עולם התורה וההלכה איבד את אחד מפוסקי ההלכה הגדולים של הדור".

יו"ר דגל התורה חבר הכנסת משה גפני על פטירתו קרליץ: "עם ישראל איבד אחד מהפוסקים הגדולים שקמו בדורות האחרונים. מראשי מועצת גדולי התורה, חבר בנשיאות ועד הישיבות שנים רבות, ראש כולל 'חזון איש' ואב בית דין צדק אשר היה מורה דרך לבתי הדין בארץ ובעולם, הוא יחסר לעם היהודי בתורתו, בפסקיו, בהנהגתו. תנחומינו למשפחתו הרוממה, ולתלמידיו. יחסר לנו מאוד".