הרשימה המשותפת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בסביבת גנץ מאשרים: הרשימה המשותפת תוזמן לשיחות משא ומתן

בסביבתו של גנץ סירבו להתחייב בקולם כי חברי הכנסת הערבים יוכלו להיות חלק מהממשלה
מיכאל שמש
22 באוקטובר 2019
07:29

הרשימה המשותפת תהיה חלק משיחות המשא ומתן הקואליציוני, ולראשונה משנת 1999 היא תוזמן כמו גם יתר סיעות הבית לשולחן הדיונים. כך דווח הבוקר (שלישי) ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בסביבתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ סירבו להתחייב בקולם כי חברי הכנסת הערבים יוכלו להיות חלק מהממשלה.

גם הבוקר מותחים ביקורת בסביבת גנץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו וטוענים שהוא מונע את האבטחה האישית מבני גנץ וזאת בשל העובדה שהשב"כ והיחידה לאבטחת אישים נמצאת תחת אחריותו. מקורבי גנץ טוענים כי הוא קרוב מאז ומתמיד להיות ראש ממשלה ואין שום סיבה הגיונית שלא לאבטחו.

הבוקר בריאיון לאריה גולן התייחס השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי, למשא ומתן הקואליציוני הצפוי ואמר: "מאוד מפתה לנסות ולאמץ את אותם תרגילים ציינים שעשה גנץ בחודש האחרון – לקבוע פגישה, לבטל ולסרב לבוא. אנחנו לא נאמץ את השיטות האלה". הוא הוסיף כי "רה"מ יגיע לכל מפגש. הוא יבוא כמי שמייצג גוש של 55 ח"כים, הגוש הזה לא ייסדק".

האזינו לריאיון המלא עם השר הנגבי לכאן רשת ב

בתגובה לדברים, השיב חבר הכנסת מהעבודה עומר בר לב בריאיון לרשת ב: "אני חושב שהבלוק של נתניהו הוא רק מכשלה להקמת ממשלה. מאוד תלוי מתי מנדלבליט יודיע על החלטתו בתיקי נתניהו. זה ישפיע על הגוש וכל המערכת הפוליטית". הוא הוסיף כי "ממשלת מיעוט זה דבר רחוק מאופטימלי".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ בר לב לכאן רשת ב

גם ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הדמוקרטי התייחסה למגעים להקמת ממשלת אחדות, ואמרה בתוכנית "הבוקר הזה" כי "אחדות אמיתית זאת ממשלה שיש בה נציגות לכל חלקי החברה הישראלית, נציגות לחברה החרדית, לחברה הערבית וממשלה שסוף סוף הופכת את כלל הציבור ללגיטימי".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ שפיר לכאן רשת ב

לאחר שנתניהו החזיר את המנדט לנשיא ראובן ריבלין, פורסם אמש בחדשות הערב בכאן 11 כי הפנייה הראשונה של יו"ר כחול לבן צפויה להיות לליכוד. גנץ צפוי לזמן את נתניהו לפגישה בארבע עיניים וסביר להניח שנתניהו יגיע לפגישה ולא יסרב לה. לאחר מכן גנץ יפנה לכל מפלגות בלוק הימין.

בהודעה שפרסם אמש ברשתות החברתיות אמר רה"מ נתניהו: "מאז שקיבלתי את המנדט פעלתי ללא הרף, גם בגלוי וגם בסתר, כדי להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה. במהלך השבועות האחרונים עשיתי כל מאמץ כדי להביא את בני גנץ לשולחן המשא ומתן, לצערי הוא סרב. הוא סירב למתווה הנשיא, אחר כך סירב להיפגש איתי, אחר כך סרב לשלוח את צוות המשא ומתן שלו ולבסוף סירב לדון במתווה שהצעתי".