-

פנקסי הצ'קים נגנבו והחקירה במשטרה לא מטופלת

תושב המרכז גילה שגורמים עברייניים שילמו סכומי עתק באמצעות הצ'קים שלו. הוא הגיש תלונה במשטרה בזמן שהיה בחופשה באילת, והובטח שהתיק יטופל במרכז. אך מאז הנושא לא הועבר לטיפול רלוונטי. בעקבות פניית כאן חדשות הטיפול הועבר ליחידת ההונאה
רועי ינובסקי
22 באוקטובר 2019
10:26

אלי בסקין המתגורר במרכז גילה לאחרונה שפנקס הצ'קים שלו נגנב והגיע לגורמים עבריניים, ששילמו אותם לשורת אנשים בסכומי עתק – אך התיק לא טופל במשטרה, כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב. בעקבות פניית כאן חדשות מסרה המשטרה שהנושא ייבדק ויטופל בהתאם, והתיק עבר לטיפול וחקירה ביחידת ההונאה של מחוז תל אביב.

בסקין התחיל לקבל ב-12 בספטמבר טלפונים מאנשים שונים שביקשו להשתמש בצ'קים הרשומים על שמו. זאת לאחר שהם טענו כי קיבלו אותם בעבור עבודות שביצעו. הם הוסיפו שנאמר להם שהוא קבלן ויזם גדול ואין תרחיש שהצ'קים שלו לא יכובדו. באותו הזמן הוא היה בחופשה באילת ומוקד 100 של המשטרה הנחה אותו להגיש את התלונה בעיר הדרומית.

לדבריו, בתחנת המשטרה נאמר לו שהתיק יעבור לתחנת גלילות. לאחר שחזר מחופשתו וניגש לתחנת גלילות, נאמר לו שהתיק אכן הועבר אליהם אבל הוחזר לאילת  – משום שמדובר בעבירת הונאה. בעקבות בקשתו נערך בירור נוסף בתחנה והוחלט שבשל העובדה שהעבירות התבצעו במרכז התיק יועבר שוב לתחנת גלילות.

האזינו לריאיון עם אלי בסקין

בשבוע שעבר, כשבסקין הגיע לתחנת גלילות נאמר לו שאין דרך לחקור את התיק, על אף שהוא מחזיק בטלפונים של האנשים שהצ'קים התגלגלו לידיהם וצילמי צ'קים גנובים. בימים האחרונים הוחלט כי התיק יועבר לחקירה ביחידת ההונאה במחוז תל אביב. במשטרה ציינו כי ייקמו בדיקה מדוע כך נוהל התיק. 

בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב הסביר בסקין כי מדובר בצ'קים של חשבונות שכבר נסגרו, והוסיף: "חוץ מלעבוד על אזרחים תמימים לא היה להם מה לעשות. אם לא הייתי מספר כנראה שזה היה מחכה לי בסיבוב. כי בסוף זה היה מגיע דרך הוצאה לפועל או צ'קים שהיו חוזרים בצורה כזו או אחרת. מבחינה כספית זה לא משנה.

"לאחר חודש שלא שמעתי שום דבר, אף אחד לא התקשר, והצטברו עוד טלפונים, הגעתי למשטרה בהרצליה. אמרו לי שהתיק נמצא באילת. בעצם אף אחד לא טיפל בזה עד עכשיו. אחרי שפרסמתי את הפוסט בפייסבוק כנראה שהתחילו לטפל", המשיך. "כל מה שהיה שם היה הזוי לחלוטין. הם לא באמת ידעו איפה ולמה זה תקוע. כשהם לא הצליחו להשיג את התחנה באילת, ביקשו ממני להתקשר ל-110, שיגידו לתחנה באילת לדבר לגלילות. גם המוקדנית לא האמינה שזה קורה".

מהמשטרה נמסר בתגובה לפרסום: "עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת בימים אלו. אנו מצרים על תשובות שאינן עומדות בסטנדרט השירות הקיים במשטרה והנושא ייבדק ויטופל בהתאם. נציין כי המקרה הועבר לפני מספר ימים לטיפול וחקירה ביחידת ההונאה של מחוז תל אביב, שם יבוצעו כל פעולות החקירה הנדרשות בכדי להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין המעורבים במעשה".

תגיות:
הונאה