בני גנץ
צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

גנץ צפוי לקבל את המנדט: "אנחנו אופטימים תמיד"

"פסימים ואופטימים מתים אותו דבר": יו"ר כחול לבן התייחס לאפשרות להרכיב ממשלה
מערכת כאן חדשות
22 באוקטובר 2019
11:03

יושב ראש כחול לבן, חבר הכנסת בני גנץ, התייחס הבוקר (שלישי) להזדמנות שיקבל להרכבת הממשלה, ושידר חיוביות. אחרי שהוא צפוי להיות הראשון זה עשור שמקבל את המנדט להרכבת הממשלה, שהוא לא נתניהו. עם צאתו מביתו אמר גנץ: "אנחנו אופטימים תמיד, זו שיטת חיים. פסימים ואופטימיים מתים אותו דבר". 


אתמול הודיע נתניהו כי הוא מחזיר את המנדט להרכבת הממשלה לנשיא המדינה ראובן ריבלין, לאחר שלא הצליח לגבש קואליציה בזמן שהוקצב לו. הנשיא הודיע כי קיבל את הודעתו של נתניהו ובהתאם להוראות חוק יסוד: הממשלה, יפנה מנכ״ל בית הנשיא, הראל טובי, לנציגי הסיעות ויודיע להם כי בכוונתו להעביר את המנדט ליו״ר כחול לגנץ, ולהעמיד לרשותו את 28 הימים הנתונים לו על פי חוק.

נתניהו פרסם את הודעת החזרת המנדט בעמודי הפייסבוק והטוויטר שלו: "מאז שקיבלתי את המנדט פעלתי ללא הרף, גם בגלוי וגם בסתר, כדי להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה. זה מה שהעם רוצה וזה גם מה שישראל צריכה. במהלך השבועות האחרונים עשיתי כל מאמץ כדי להביא את בני גנץ לשולחן המשא ומתן, לצערי הוא סרב. הוא סירב למתווה הנשיא, אחר כך סירב להיפגש איתי, אחר כך סרב לשלוח את צוות המשא ומתן שלו ולבסוף סירב לדון במתווה שהצעתי.