למצולמים אין קשר לנאמר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ההזנחה באשקלון: החשד נגד האם - התעללות והלנת שב"ח

מעצרה של האם הוארך עד יום חמישי. בן זוגה הפלסטיני, שעל פי החשד שהה בדירה בעת שהתינוקת נחבלה, חשוד בתקיפת חסר ישע, הזנחה וחבלה ואלימות כלפי בת הזוג
אסף פוזיילוב
22 באוקטובר 2019
11:35
עודכן ב 14:30

אמה של התינוקת בת ה-11 חודשים, שחשודה בהתעללות, בהזנחת קטין ובהלנת שוהה בלתי חוקי, הובאה הבוקר (שלישי) לדיון בהארכת מעצרה והוא הוארך עד יום חמישי. חברה הפלסטיני, שעל פי החשד שהה בדירה בעת שתינוקת נחבלה, חשוד בתקיפת חסר ישע ונטישה. מצבה של התינוקת, שמאושפזת בבית החולים ברזילי, מוסיף להיות אנוש. 

נציג המשטרה אמר בדיון שמהממצאים עולה שככל הנראה הייתה מסכת התעללות ממושכת בתינוקת. לטענת חברה הפלסטיני של האם, התינוקת נחבלה כתוצאה מנפילה שלו עלייה כששמר עלייה. התינוקת סובלת משברים קשים בגולגולת ושטפי דם במוח. 

אתמול לפנות בוקר פונתה התינוקת כשהיא סובלת מחבלות בראשה וכשהיא מורדמת ומונשמת. הוריה של התינוקת, צעירים בני 22, נעצרו על ידי המשטרה. האב הביולוגי, תושב הפזורה הבדואית, שוחרר אתמול ממעצר.

ביום ראשון, קצת אחרי השעה 23:00, נשמעו קולות בכי מדירת האם באשקלון, והשכנים הם אלו שגילו את התינוקת. כשהם נכנסו לדירה הם מצאו את הפעוטה לבד והזעיקו את מגן דוד אדום ואת המשטרה. זמן קצר לאחר מכן האם חזרה לדירה.

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו לבית מצאו את התינוקת מחוסרת הכרה, העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים ברזילי. לבקשת בית החולים, בהמשך הלילה צוות מד"א העביר את התינוקת לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה. האם נעצרה כשהגיעה לבית החולים בבאר שבע, והאב, תושב הפזורה הבדואית, נעצר גם הוא ביישובו. על פי הגרסא שמסרה האם בחקירתה, היא נסעה לבני משפחתה בבאר שבע והשאירה את התינוקת עם האב. עוד לפני שנכנסה לעיר הוא צלצל אליה ואמר לה שהתינוקת נפלה מהספה לרצפה וספגה מכה משמעותית בראש ממפצל החשמל.