ילנה טל, הבוקר בבית המשפט

אמו של החשוד ברצח בת זוגו בקריות: תקפו את בני

לפני הדיון בהארכת מעצרו של מקסים טל האשימה אמו את משפחת הקורבן בהפצת שמועות. עורך דינו: "אין כלום, לא יהיה כלום". פרקליטה של משפחת הנרצחת: "נמצה את ההליכים עד תום". מעצרו של טל הוארך בשבוע
מיכל וסרמן
22 באוקטובר 2019
12:29

ילנה טל, אמו של מקסים החשוד שרצח את מריה טל בקריית ביאליק, טענה היום (שלישי) כי בנה הותקף על ידי בת זוגו. בדיון בהארכת מעצרו של החשוד האשימה את משפחת האישה בהפצת שמועות לא מבוססות אודות מערכת היחסים בין בנה לאשתו. כמו כן, היא הציגה תמונות שלו חבול בפניו מתקרית קודמת. בדיון הוחלט להאריך את מעצרו של טל בשבוע. 


אלכסיי גרשניק, אחיה של הנרצחת, מרינה טל. אמר לאחר הדיון שלא היו סימנים מקדימים לרצח. לדבריו, "לא נתפס לי מה שקרה. היא הייתה בלב של כולם. בן אדם מיוחד". הוא הוסיף שאחותו רצתה להתחיל דף חדש.  


עורך הדין רועי קרן המייצג את טל מסר לפני הדיון בבית משפט השלום בקריות: "אין כלום, לא יהיה כלום. תמוהה בעיניי שעבר כל כך הרבה זמן ואין חוות דעת פתולוגית. אני סומך על חקירת המשטרה, אי אפשר לבדות ראיות".


מנגד טען עורך הדין אביעד חייט המייצג את משפחת הנרצחת: "נמצה את התהליכים עד תום. מבקש לנתק את הריכולים הזולים ולהתעסק בחשד עצמו".


ביום שישי האחרון הוארך מעצרו של טל בארבעה ימים. בהחלטתו ציין השופט מיכאל ארדמן כי "גרסתו של החשוד נסתרת בכמה נקודות על ידי עדים אחרים שנחקרו. אין מחלוקת כי לכאורה היה מניע למעשה, ושהחשוד היה ביחד עם המנוחה בזמן מותה בין אם מדובר בהתאבדות ובין אם מדובר ברצח. גרסת החשוד לפיה המנוחה התאבדה אינה נתמכת במסמכים רפואיים או סוציאליים".

בחקירתו טען טל שבת זוגו שמה קץ לחייה לנגד עיניו, לאחר שאיימה בעבר לעשות זאת. לטל הוצא צו-הרחקה מדירתם המשותפת בעקבות תלונות הדדיות על אלימות, אך הוא שב אליה שלושה ימים לפני מותה של אשתו. אתמול הובאה מריה טל למנוחות בבית העלמין שער-מנשה.