ראש ממשלת אוסטרליה והמתלוננות נגד מלכה לייפר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ר"מ אוסטרליה עם המתלוננות נגד מלכה לייפר: "נעשה הכל שתעמוד לדין כאן"

דסי ארליך, אחת המתלוננות לכאן חדשות: "הפגישה הייתה מאוד מבטיחה. הרגשנו שמבינים אותנו" • יו"ר האופוזיציה האוסטרלי: הפרשה עלולה לפגוע ביחסים עם ישראל
עמיחי שטיין
23 באוקטובר 2019
09:37

פרשת הסגרתה של מלכה לייפר: ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון נפגש היום (רביעי) עם שתיים מן המתלוננות נגד מנהלת בית הספר לשעבר, דסי ארליך וניקול מאייר, שמנהלות את המסע למען הסגרתה לאוסטרליה, והביע תמיכה בפעילותן.

ארליך אמרה לכאן חדשות לאחר הפגישה עם מוריסון: "הפגישה הייתה מאוד מבטיחה. הרגשנו שמבינים אותנו. ראש הממשלה אמר שהוא ימשיך להעלות את הנושא בשיחות עם בכירים ישראלים".


לייפר נאשמת באוסטרליה בשורה של עבירות מין חמורות שעשתה בתלמידות. לדברי מוריסון, הממשלה בקנברה מחוייבת לצדק בעניינן של המתלוננות, ושייעשה הכול כדי שלייפר תשוב לאוסטרליה לעמוד לדין. "אנו מעלים את העניין לעתים קרובות לפני ראש הממשלה נתניהו ולפני עוד בכירים ישראלים", אמר. 

ראש ממשלת אוסטרליה הדגיש כי הברית בין ארצו לבין ישראל איתנה. בתוך כך, יו"ר האופוזיציה וחברי פרלמנט נוספים, בהם חבר הפרלמנט באוסטרליה מטעם מפלגתו של מוריסון, דייב שארמה – לשעבר שגריר ארצו בישראל – אמר כי הקשרים בין שתי המדינות עלולים להיפגע בשל התמשכות ההליכים המשפטיים בפרשה. לפני כשבועיים קבע בית המשפט העליון בירושלים כי לייפר תישאר במעצר עד למתן החלטה בדבר הסגרתה לאוסטרליה.