הפגנת תמיכה בצה"ל ליד היישוב יצהר בשומרון
צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

האלימות ביצהר | אלוף פיקוד מרכז לשעבר: "יש השפעה של הממשלה הימנית"

אבי מזרחי בריאיון בכאן רשת ב: "לא מדובר באלפים. ניתן לטפל בזה" • אלוף במילואים גרשון הכהן בתגובה לדברים: "הצעירים האלה לא מושפעים מהממשלה"
קלמן ליברמן
23 באוקטובר 2019
11:28

"הייתה פה ממשלה ימנית מאוד והבייס שלה נמצא שם והיא לא רוצה לקחת צעדים קיצוניים, כשהייתי במדים אמרתי שזה טרור": כך אמר היום (רביעי) אלוף פיקוד מרכז לשעבר, אבי מזרחי, לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן על האירועים האלימים ביצהר. בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן ברשת ב הוסיף: "התופעה ניתנת למיגור. היא בשליטה. לא מדובר פה באלפים אלא בעשרות בודדות של אנשים שניתן לטפל בזה. מה שקרה למשפחת דוואבשה בדומא יכול היה לקרות אצלי".

מזרחי הוסיף כי לממשלה הימנית יש מדיניות שמחלחלת למטה: "יש לממשלה השפעה. כשאני עצרתי נערים שחצו את הגבול הבינלאומי וסיכנו את החיילים שלי – עצרתי 10 אנשים ולמחרת בבוקר הם שוחררו – זו מדיניות. אי אפשר להגיד שזה לא חלק מההוויה המתפתחת במדינה".

האזינו לריאיון המלא עם אלוף פיקוד מזרח לשעבר בכאן רשת ב

מזרחי טוען כי ניתן להשפיע על התופעות השליליות של נוער הגבעות באמצעות חינוך: "צריך לפעול באמצעים חינוכיים כאלה ואחרים על מנת לקחת את התופעה הזאת לכיוונים האחרים שלה. הנוער צריך לקבל הדרכה, חינוך, וגם להחזיר אותו לממלכתיות שבדרך כלל ראשי ההתיישבות דוגלים בה". 

אלוף במילואים גרשון הכהן אמר בתגובה לדברים של מזרחי: "הצעירים האלה לא מושפעים מהממשלה ואי היכולת של המשטרה. נערי הגבעות הם לא פעילי ימין. שירות הביטחון הכללי צריך לנתח את התופעה הזאת. הצבא יודע לטפל בארגונים, בנוער הגבעות אין צורה של ארגון ומנהיגות". 

האזינו לשיחה המלאה עם אלוף במילואים גרשון הכהן בכאן רשת ב

תגיות:
צה"ל
,
יצהר