חוה אלברשטיין, ארכיון
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

חוה אלברשטיין: מאמינה שאוציא עוד אלבומים גם אם לא יקנו

בגיל 72 מוציאה אלברשטיין שיר חדש שנמצא במקרה בספרייה הלאומית. בריאיון ל"תרבות הערב" היא לא פוסלת אפשרות שתוציא אלבום נוסף ואומרת: "בטבעי אני קצת מרדנית". על הפלונטר הפוליטי בו נמצאת מדינת ישראל: "אין מישהו שבאמת מכוון. זה לא נעים"
תרבות הערב
23 באוקטובר 2019
18:32

"בטבעי אני קצת מרדנית, אני מאמינה שאני עוד אעשה", כך סיפרה היום (רביעי) הזמרת חוה אלברשטיין בריאיון לורד יפתחי בתוכנית "תרבות הערב" בכאן רשת ב. אלברשטיין נשאלה אם היא מתכננת להוציא אלבום חדש בקרוב, במציאות בה אומנים ממעטים להוציא אלבומים ומעדיפים לשחרר שירים בודדים לרדיו. "זאת יצירה כל כך אישית - אז לא יקנו, בסדר. אבל מישהו יקשיב לזה ויתייחס לזה", אמרה אלברשטיין.

אלברשטיין הוציאה היום סינגל חדש בשם "הסתיו שלי הוא שיר אחר". את השיר הלחין חיים ברקני למילים של המשורר יוסף נצר. ברקני שיתף פעולה בעבר עם אלברשטיין בשירים "האמנם (את תלכי בשדה)" ו"החיטה צומחת שוב". לאחר מותו של ברקני באוקטובר 2001, מסר בנו את עזבונו של אביו לארכיון הספרייה הלאומית בירושלים, שם מצאו עובדי המקום את השיר האבוד.

בריאיון סיפרה אלברשטיין כי עובדי הספרייה "ראו שאני שרה הכי הרבה שירים שלו, אז שאלו אם מעניין אותי לראות את זה. פשוט שלחו לי את התווים וזה הקסים אותי". אלברשטיין הוסיפה "יש לי מזל כזה, השירים באים אליי והם מחפשים אותי. זה ממש גורל".

אלברשטיין נשאלה על הפלונטר הפוליטי בו נמצאת בחודשים האחרונים מדינת ישראל. "יש תחושה של חוסר אונים", אמרה אלברשטיין והוסיפה: "אנחנו כמו ילדים שמסתובבים בחצר בית הספר, אין מנהל, אין מישהו שבאמת מכוון. זה לא נעים". על האפשרות שתתקיים מערכת בחירות שלישית אמרה אלברשטיין: "לפעמים אני חושבת שאולי כדאי, כי אז אנשים אולי יבינו יותר ברור לאן דברים הולכים, מצד שני - זה נורא בלאגן".

האזינו לריאיון המלא עם חוה אלברשטיין בכאן רשת ב