האב השכול שכיב שנאן; המחבל אמג'ד ג'בארין מחברי החו

האב השכול על עונש המחבל: "הוא לא סייען"

16 שנות מאסר על אמג'ד ג'בארין שסייע לשלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע בהר הבית וחוסלו. אביו של השוטר כמיל שנאן שנרצח: "25 אלף היללו את בני העוולה, חייבים ענישה יותר מרתיעה"
ערב ערב
23 באוקטובר 2019
19:53

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) 16 שנות מאסר על אמג'ד ג'בארין, תושב אום אל פחם שהורשע בסיוע למחבלים שביצעו את הפיגוע בהר הבית ביולי 2017. בפיגוע נרצחו השוטרים ורס"מ כמיל שנאן ורס"מ האיל סתאוי. לפי האישומים נגדו, ג'בארין הסיע את המחבלים לנקודה שממנה יצאו להר הבית, השתתף באימוני הירי של החוליה ותכנן עימה את הפיגוע.

בריאיון לתוכנית "ערב ערב" בכאן 11, מחה שכיב שנאן, אביו של כמיל, על העונש שנגזר על המחבל. "בית המשפט והפרקליטות תקעו לי ולמשפחת סיתאווי סכין בגב", אמר וקבע: "אמג'ד ג'בארין הוא לא סייען, הוא היה שותף בארגון החולייה ובאימוניה. הוא היה צריך לקבל שני מאסר עולם, אחד על כל חלל".


בגרון חנוק, הוסיך האב השכול: "אני אומר לאזרחי ישראל, מי שהבן שלו עכשיו משרת בירושלים או בהר הבית - יכול לבוא מישהו ממשפחת ג'בארין מאום אל-פחם, לרצוח אותו ואחרי זה לקבל 16 שנים. אחרי ניכוי שליש, בעוד 8 שנים, אמג'ד ג'בארין יצא לחופשי לגדל את בתו - והבן של האיל יחפש בחוצות מרר את אביו".

לדבריו של שנאן, "חייבים לערער ולהביא אותו לענישה יותר מרתיעה", שכן "כשהביאו את שלושת בני העוולה לקבורה, היו שם 25 אלף אנשים בשעה 02:00 לפנות בוקר שהיללו אותם. עכשיו הם מהללים את אמג'ד ג'בארין".