זירת מציאת הגופות באסקס בבריטניה 23.10.19
צילום: רויטרס

קפאו למוות במינוס 25 מעלות: פרטים חדשים על מציאת הגופות במשאית

לפי דיווחים בבריטניה, ההרוגים וביניהם נער אחד, ננעלו למשך 15 שעות לפחות במכולת קירור ללא פתחי אוורור. מהחקירה עולה כי כולם היו בעלי אזרחות סינית
מערכת כאן חדשות
24 באוקטובר 2019
12:31

כיממה לאחר ש-39 המהגרים, בהם נער אחד, נמצאו מתים במשאית באסקס שבבריטניה, פרטים חדשים מתפרסמים היום (חמישי) אודות המקרה. לפי דיווחים בבריטניה, ההרוגים ננעלו במכולת קירור ללא פתחי אוורור, וקפאו למוות במינוס 25 מעלות, וכי כולם היו בעלי אזרחות סינית. בבייגי'נג אישרו כי ההרוגים הם סינים. 

עוד פורסם כי המהגרים היו תקועים בתנאים מחרידים במכולת המשאית, שהגיעה לבריטניה מבלגיה על מעבורת, במשך 15 שעות לפחות. הפרמדיקים שהוזעקו, הגיעו לזירה בתוך זמן קצר, אך לא נותר להם הרבה מה לעשות חוץ מלקבוע את מותם של המהגרים.

חקירת רצח נפתחה בנושא, ונהג המשאית, מוריס רובינסון בן ה-25 מצפון אירלנד, נעצר אתמול. המשטרה בבריטניה בודקת כעת אם קיימת רשת של מבריחים מצפון אירלנד, בעלי קשרים בעיר וארנה שבבולגריה, שם רשומה המשאית שבה נמצאו הגופות.

בכיר במשטרה המקומית צוטט בדיילי מייל אומר: "אנחנו נמצאים בהליך של זיהוי הגופות. אולם אני מצפה שזה יהיה תהליך ארוך. מדובר באירוע טרגי בו איבדו את חייהם בני אדם רבים. אנחנו מנסים להבין מה בדיוק התרחש". 

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, פרסם אתמול הודעה מיוחדת בה קבע: "אני מזועזע מהטרגדיה באסקס. אני מקבל עדכונים שוטפים בנושא ממשרד הפנים ואעבוד עם משטרת אסקס על מנת לוודא בדיוק מה קרה. המחשבות שלי עם כל אלו שאיבדו את חייהם ואת חיי יקיריהם".