ניסנקורן, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ניסנקורן מונה לעמוד בראש הוועדה המסדרת בכנסת

אחרי העברת המנדט לגנץ: כחול לבן תקבל לידיה את ראשות הוועדה ביום שני • ח"כ ניסנקורן מסר כי לאור השיתוק המתמשך בעבודת הכנסת הוא יפעל לקיום דיונים בנושאים מהותיים
זאב קם
24 באוקטובר 2019
13:35
עודכן ב 15:34

סיעת כחול לבן הודיעה היום (חמישי) ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי ח"כ אבי ניסנקורן מונה מטעמה לעמוד בראש הוועדה המסדרת בכנסת. ניסנקורן מסר כי לאור השיתוק המתמשך בעבודת הכנסת, יפעל לקיום דיונים בנושאים מהותיים וכן "יבחן בתיאום עם סיעות הבית את הקמתן של מספר ועדות נוספות שיתנו מענה לצרכים הציבוריים השונים".

ניסנקורן יתחיל למלא את תפקידו ביום שני הקרוב במקום חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד. תחלופת ראשות הוועדה נעשית באופן אוטומטי בהתאם לכך שהמנדט להרכבת הקואליציה עבר מהליכוד לכחול לבן. 

נשיא המדינה ראובן ריבלין הטיל אתמול על גנץ את מלאכת הרכבת הממשלה. גנץ אמר בנאומו כי "מדינה שלמה מחכה שנשים סוף לכאוס הפוליטי". הוא הוסיף כי "מי שיגרור את ישראל לבחירות נוספות, יוקע וייזרק מהמערכת הפוליטית". גנץ ציין כי יעשה כל מאמץ להקים ממשלת פיוס לאומי "שתאחה את הקרעים בעם ותשרת את מדינת ישראל ואת כל אזרחיה".

גנץ אמר כי בכוונתו לפנות לראש הממשלה בנימין נתניהו ולהציע לו להיות חלק מממשלת האחדות. בנאומו פנה גנץ לנתניהו ואמר: "אני מכיר בזכויותיך הרבות, ומאחל לך לצאת נקי מכול הנושאים המשפטיים עמם אתה מתמודד".