החיילת שנפגעה

בגין פציעת חיילת: המדינה תובעת 16 מיליון שקלים מ"הפורום" בב"ש

דורון גנון הפכה לנכה בשיעור של 100% לאחר שנפל עליה מבלה אחר מהמפלס השני במועדון במרץ 2015. משרד הביטחון תובע את בעלי המועדון שפעלו לטענתו ברשלנות ובאדישות
מערכת כאן חדשות
24 באוקטובר 2019
16:43

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה אזרחית בשם משרד הביטחון על סך כ־16 מיליון שקלים נגד הבעלים של מועדון "הפורום" בבאר שבע, ונגד חברת הביטוח של המועדון, בגין פציעתה הקשה של חיילת בסדיר שבילתה במועדון במרץ 2015.

על פי כתב התביעה, ב־28 במארס 2015 באזור השעה 02:35 בלילה, שהתה החיילת דורון גנון במועדון "הפורום", ובעת שישבה על טריבונה, נפל עליה מגובה אדם שזהותו אינה ידועה, שהיה במועדון, אשר שהה במפלס הממוקם מעליה.

"הנתבעים לא דיווחו על התאונה למשטרת ישראל או מגן דוד אדום. היא פונתה לבית החולים באמבולנס אשר פינה שיכורים. הנתבעים לא עדכנו את החובשים כי הנפגעת סובלת מפגיעת ראש, ולפיכך טולטלה וצווארה לא קובע כנדרש", נכתב בתביעה. עוד טוענים בכתב התביעה: "כתוצאה מהתאונה הנפגעת נחבלה באופן קשה בצווארה, ופונתה לבית החולים סורוקה שם אובחנה כסובלת משברים בשלוש חוליות בעמוד השדרה הצווארי, והיא הפכה למשותקת ונכה בשיעור של 100%".

בתביעה מבקש משרד הביטחון להשיב לו את הכספים שהוא נדרש לשלם לנפגעת. המדינה טוענת בתביעה, כי הנתבעים "פעלו ברשלנות ו/או בעצימת עיניים ו/או באדישות וכי לא נקטו באמצעי הזהירות שהיה עליהם לנקוט, ובשל כך נפצעה הנפגעת".