היישוב יצהר

האלימות ביצהר: רה"מ סירב להרוס מבנה במאחז הקיצוני ליד היישוב

בשנה האחרונה ביקשה מערכת הביטחון להרוס קראוון שבו מתגוררים הנערים במאחז קומי אורי, אך נתניהו לא אישר את המהלך
רועי שרון
24 באוקטובר 2019
20:17
עודכן ב 20:29

המתיחות בין מערכת הביטחון לתושבי יצהר והאזור: לאחר תקיפת לוחמי גולני שנחשפה בכאן חדשות, מתברר היום כי בשנה האחרונה ביקשה מערכת הביטחון להרוס מבנה במאחז קומי אורי, שממנו יצאו נערי הגבעות. ואולם, ראש הממשלה נתניהו סירב להריסה. מדובר על קרוואן שבו מתגוררים הנערים. הריסת מבנים מאוכלסים כרוכה באישור של שר ביטחון או של סגנו. 


כוחות הביטחון הרסו היום (חמישי) שני מבני עץ בגבעת "שבח הארץ", מה שהוביל לגינויים מצד הנהגת התושבים שהגדירו את המעשה "תג מחיר אלים". לפי ההערכות, בימים הקרובים יתבצעו מעצרים של המעורבים בתקיפת החיילים בשבוע שעבר. 

יצהר וכוחות הביטחון - עשור של אירועים אלימים 

לאור האירועים האחרונים ביצהר, גורם ביטחוני הדגיש הבוקר ש"כל ניסיון לפגוע בלוחמים בפעילותם לאכיפת בנייה בלתי חוקית בגבעות יצהר תיענה באפס סובלנות". הגורם הוסיף שהודעת הנהגת היישוב בדבר הפינוי רק מחממת את האווירה ו"מוטב בשלב זה שיעסקו בהרגעת הרוחות ויאפשרו את פעילות הכוחות ללא הפרעה".

החשיפה בכאן חדשות - לוחם נפצע מיידוי אבנים ליד יצהר

ביום ראשון נחשף בכאן חדשות כי לוחם גולני נפצע קל מיידוי אבנים מטווח קרוב, בידי כ-30 פעילי ימין בגבעה סמוך ליצהר. צמיגי הרכב הצבאי של הכוח שהיה במקום נוקבו. באופן חריג, הלוחמים, שחשו בסכנה, הגיבו בירי חי באוויר.

הג'יפ הצבאי לאחר התקיפה ביצהר

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיב על האירוע ומסר: "כל תושבי השומרון וגם תושבי יצהר מוקיעים פגיעה בחיילינו היקרים. הקומץ שעשה את זה הם נערים שברובם הגדול הגיעו מחוץ לישוב. אנו נפעל בכל הכלים שבידינו כדי להעיף אותם מכאן".