הריסת מבנים במאחז שבח הארץ ליד יצהר

בוקר מתוח ביצהר: "הריבון לא יכול להפוך לבריון שכונתי"

תושב היישוב שבשומרון מותח ביקורת בכאן רשת ב על התנהלות המדינה במשבר. לדבריו, "אנחנו מצפים ממדינת ישראל להוריד את הלהבות. מה שהם עושים זה בדיוק ההיפך"
הבוקר הזה
25 באוקטובר 2019
08:22

ביישוב יצהר שבשומרון מותחים הבוקר (שישי) ביקורת על התנהלות המדינה במסגרת המתיחות בין מערכת הביטחון לתושבים. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב טען צבי סוכות המתגורר במקום כי "אנחנו מצפים ממדינת ישראל, שהיא האחראי והריבון בשטח, להוריד את הלהבות. מה שהם עושים זה בדיוק ההיפך".

האזינו לריאיון עם צבי סוכות

"לבוא ולהרוס ביצהר בתים אחרי כזה אירוע, זה סוג של תג מחיר. מה המסר שמקבלים פה?", תהה סוכות. "יש פה אכיפה סלקטיבית וזה מקומם. אנחנו רוצים לצאת נגד האירועים של האלימות פה. אבל עכשיו הם סותמים לנו את הפה. כי כשהם הופכים שכונה ביישוב לבסיס מג"ב וכשהורסים פה בתים – העונש לא מידתי. בסופו של דבר הריבון לא יכול להפוך לבריון שכונתי".


הצתת האוהל במאחז "הכיפה הסרוגה"

אתמול הצית אלמוני אוהל בעמדה זמנית של כוחות משמר הגבול, המוצבים בגבעה המכונה "כיפה סרוגה" הסמוכה ליישוב – שעות לאחר פינוי מבנה במאחז באזור. החשוד בהצתה נמלט במהירות מהמקום וכוחות ממשמר הגבול סרקו את האזור. מהמשטרה נמסר כי "כוחות הביטחון רואים בכך עליית מדרגה באלימות המופנת כלפי הלוחמים ומתכוונים לעשות הכול בכדי לאתר את החשוד".

כמו כן, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי בשנה האחרונה ביקשה מערכת הביטחון להרוס מבנה במאחז קומי אורי, שממנו יצאו נערי הגבעות. ואולם, ראש הממשלה בנימין נתניהו סירב להריסה. מדובר על קרוואן שבו מתגוררים הנערים. הריסת מבנים מאוכלסים כרוכה באישור של שר ביטחון או של סגנו.