זירת התאונה בדיר אל אסד
צילום: נועם לוי, תיעוד מבצעי מד"א

יום מדמם בכבישים: ארבעה הרוגים ופצוע קשה

שני נערים בני 14 ו-15 נהרגו בעת שרכבו על אופניים וקורקינט. צעיר בן 24 נהרג באיילון צפון כשיצא מרכבו שהתהפך בשוליים ורוכב אופנוע כבן 30 נהרג בירושלים
הדס גרינברג
25 באוקטובר 2019
09:26
עודכן ב 17:16

ארבעה בני אדם נהרגו, בהם נערים בני 14 ו-15 ואדם אחד נפצע קשה בכמה תאונות מאז הבוקר (שישי). צעיר בן 24 נהרג הבוקר מפגיעת רכב חולף בכביש איילון צפון, בין מחלף שמריהו מזרח למחלף חוף השרון. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום מצא את הצעיר ללא סימני חיים ונאלצו לקבוע את מותו.

לפי הראיות בשטח, הצעיר שנהרג עשה תאונה עצמית עם רכבו שנפל לתעלה בצדו המזרחי של הכביש. לאחר מכן ככל הנראה יצא מהאוטו לחפש עזרה, ונפגע מרכב חולף שנמלט מן המקום. הכביש נחסם לתנועה. פרמדיק מגן דוד אדום, אלעד דרעי, שהגיע למקום סיפר: "על הנתיב הימני של הכביש שכב הפצוע, גבר בשנות ה-20 לחייו כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם חבלות בכל חלקי גופו. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו". 

זירת התאונה בירושלים (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

עוד דווח היום על רוכב אופנוע כבן 30 שנהרג ברחוב אשר וינר בשכונת ארמון הנציב בירושלים בתאונה עם רכב פרטי. מותו נקבע במקום. שלושה פצועים קל, בהם שני ילדים, שנסעו ברכב פונו לקבלת טיפול בבית החולים שערי צדק בעיר.

חובש רפואת חירום, יוסף חיים ישראלי, סיפר את שאירע בזירה: "רוכב האופנוע שכב במרחק גדול מזירת התאונה,  פרמדיק ורופאה שהיו במקום, וראו את התאונה, מיהרו להגיש לו טיפול רפואי, אך הוא היה ללא סימני חיים וסבל מפגיעה רב מערכתית קשה. לצערנו נאלצנו לקבוע את מותו במקום. בנוסף, גבר ושני ילדים שהיו ברכב הפרטי פונו על ידינו לבית החולים כשמצבם קל".

זירת התאונה ברמת גן (צילום: איחוד הצלה)

בתאונה נוספת בכביש 8544, בין תובל לדיר אל אסד, נהרג רוכב אופניים חשמליים, בן 14. הוא פונה במצב אנוש לאחר שהתנגש ככל הנראה ברכב, יחד עם שני פצועים קל, לבית החולים לגליל בנהריה שם נקבע מותו. לפני כן נפצע קשה גבר כבן 50 בתאונה כשרכב על קורקינט חשמלי ברחוב אלוף שדה ברמת גן. הוא פונה לבית חולים שיבא בתל השומר. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי נהג רכב פגע בו.

פרמדיק מגן דוד אדום, מיכאל בביונשוב, סיפר על התאונה בה נהרג הנער בן ה-14: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד. הנער שרכב על האופניים החשמליים שכב על סלעים בתחתית המדרון במרחק של כ-30 מטרים מהאופניים, כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה מאוד. תוך כדי החילוץ לכביש הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו לבית החולים. שניים מנוסעי הרכב שהדרדר לתעלה והתהפך על צידו טופלו בשטח ופונו לבית החולים כשמצבם קל".

מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה כי מתחילת השנה יש עלייה במספר ההרוגים לעומת התקופה המקבילה אשתקד. 270 בני אדם נהרגו השנה בתאונות דרכים לעומת 238 בשנה שעברה.