אחמד טיבי

טיבי: אשמח שיהיו בחירות – נגדל ל-15 מנדטים

חבר הכנסת, ממנהיגי הרשימה המשותפת, מסביר כי בחירות חדשות יבואו לטובת מפלגתו, אך הוא ממתין שתוצג לו אופציה של ממשלה צרה. על השאלה אם קיים סיכוי לשיתוף פעולה עם ישראל ביתנו של ליברמן, אמר טיבי כי קרוב לוודאי ששתי המפלגות יהיו משני צידי המתרס. "אנחנו לא מתייחסים באופן חיובי למי שמכנה אותנו אויבים, אמר
ירון דקל
25 באוקטובר 2019
20:35

חבר הכנסת אחמד טיבי, ממנהיגי הרשימה המשותפת, אמר הערב (שישי) כי יישמח שיהיו בחירות חדשות, משום שמפלגתו תגדיל את שיעור ההצבעה ומספר המנדטים יעלה ל-15. בריאיון לירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11, התייחס טיבי לאופציה שישראל ביתנו של אביגדור ליברמן תהיה חלק מהממשלה של יו"ר כחול לבן בני גנץ ואמר כי האפשרות הזו לא עלתה. "אנחנו לא מתייחסים באופן חיובי למי שמכנה אותנו אויבים. קרוב לוודאי שנהיה בשני צידי המתרס", אמר בריאיון.

טיבי הבהיר כי מפלגתו לא תהיה חלק מהממשלה וכי ברשימה המשותפת עדיין מחכים שתוצג להם האפשרות של ממשלה צרה וגוש חוסם. "המגעים עם גנץ התקיימו בשבועות האחרונים. הצגנו דרישות אזרחיות ופוליטיות. יש לי יסוד להאמין שבקרוב ניישם חלק מהדרישות – החלטת ממשלה למיגור הפשיעה, חוק קמיניץ שמדבר על החמרת ענישה לגבי בתים לא מורשים. יש דרישות נוספות לגבי ייצוג וקליטת ערבים בשירות הציבורי. אני אופטימי מאוד לגבי הוצאת ההבנות האלה לפועל", ציין טיבי.

על כך שגנץ לא שוחח עם ראש בל"ד, אחת מהצלעות של הרשימה המשותפת, אמר טיבי: "גנץ התקשר ל-14 ראשי מפלגות, זה צעד נכון בכיוון, אבל הרשימה המשותפת מורכבת מארבע מפלגות וזו טעות שלא להתקשר גם למטאנס שחאדה. אי אפשר לפלג את הרשימה המשותפת. נכון, יש ויכוח פנימי בתוך המפלגה, נמשיך לקיים אותו באופן דמוקרטי ונעשה את מה שטוב לציבור הערבי".

ביום רביעי הטיל נשיא המדינה ראובן ריבלין על גנץ את מלאכת הרכבת הממשלה. גנץ אמר בנאומו כי "מדינה שלמה מחכה שנשים סוף לכאוס הפוליטי". הוא הוסיף כי "מי שיגרור את ישראל לבחירות נוספות, יוקע וייזרק מהמערכת הפוליטית". גנץ ציין כי יעשה כל מאמץ להקים ממשלת פיוס לאומי "שתאחה את הקרעים בעם ותשרת את מדינת ישראל ואת כל אזרחיה".

גנץ אמר כי "בבית של כחול לבן יש מקום לכול מרכיבי החברה הישראלית". יו"ר כחול לבן פנה לחרדים "עימם עלינו לשבת ולדבר כאחים", לאנשי הציונות הדתית "הנכונים לכול משימה לאומית", לאזרחים הערבים "שזכאים לביטחון אישי", לדרוזים "שזכאים לשוויון ולא רק בצה"ל" ולבני קהילת הלהט"ב "שזכאים לחיות פה מאושרים ככל אחד אחר".