-
צילום: דוברות המשטרה

"מציאות מטורפת": המשטרה במאמץ לבלום את האלימות במגזר הערבי

בעוד שהאלימות בחברה הערבית ממשיכה לגבות חיי אדם, מוצאים עצמם השוטרים במצבים שמתאימים יותר ליחידות מיוחדות בצבא. מנגד אזרחים ערבים הפגינו השבוע בדרישה מהמשטרה לפעול בנחישות נגד גורמי הפשיעה ביישוביהם
ירון דקל
25 באוקטובר 2019
22:46

האלימות והפשיעה בחברה הערבית ממשיכות לגבות חיי אדם. אתמול נורה למוות בעכו תייסיר סאלם - הנרצח ה-75 מתחילת השנה במגזר הערבי. השבוע שוב הפגינו אזרחים ערבים בדרישה שהמשטרה תפעל בנחישות נגד גורמי הפשיעה ביישוביהם.

מנגד, השוטרים מסבירים כי הם מוצאים את עצמם במצבים המתאימים יותר ליחידות מיוחדות בצבא, ומנסים לפעול בקרב אוכלוסייה שלא ששה, בלשון המעטה, לשתף איתם פעולה. שוטרי תחנת עירון בוואדי ערה סיפרו על תחושת התסכול שנובעת מהציפייה שהמשטרה לבדה תוכל למנוע את הרצח הבא.

"גם אצל יהודים יש אלימות, אבל לא בהיקפים שקיימים כאן", הסביר מפקד תחנת עירון בוואדי ערה, סגן ניצב מיכה גפני. "אתה רואה גיל מסוים של בית ספר שבו הם נשרו לפני התיכון, היה להם נוח ללכת למקומות אחרים עם מצוקות אחרות. קל ללכת להידרדר לפשיעה – זה נותן כבוד ומעמד".

קצין האג"ם של משטרת עירון, רב פקד איטל אלמוג, הסביר כי שוטר שלא מרגיש ביטחון נמצא בבעיה. "המשטרה לא תמיד יכולה למנוע את הרצח הבא. אנחנו נותנים המון שעות, נמצאים בשטח ולא תמיד אנחנו מצליחים – זו תחושה של החמצה", הוסיף. סגן ניצב גפני הדגיש: "איזה שוטר שהתגייס למשטרה יודע שהוא נכנס לקרבות ירי כאילו אתה במלחמה. המציאות הזאת מטורפת".