בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השימוע לנתניהו: הערכה - סעיף השוחד בתיק 4000 יישאר

ביום ראשון יתחיל היועמ"ש את מרתון הדיונים עם צוותי הפרקליטות. ההכרעה בתיקים צפויה להתקבל באמצע נובמבר
מרדכי גילת
25 באוקטובר 2019
22:57

השימוע לראש הממשלה: גורמים משפטיים, ביניהם כאלה המקורבים לסנגוריה, מעריכים שלא יהיה שינוי בכתב החשדות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וסעיף השוחד בתיק 4000, תיק בזק, צפוי להישאר. כך דווח הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11.


ביום ראשון יתחיל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את סבב הדיונים המרתוניים עם צוותי פרקליטות המדינה. בימים האחרונים עסקו הצוותים במיפוי החומר שהתקבל מהסנגוריה. הדיונים יתקיימו ברציפות לאורך השבוע הקרוב, ואף עשויים לגלוש לשבוע שאחרי כן. ההכרעה בתיקים צפויה להתקבל באמצע נובמבר.

מטעם ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "פרק הזמן הנהוג בין שימוע לבין החלטה על כתב אישום בשלושה תיקים בסדר גודל כזה היה תמיד בין ארבעה חודשים לשנה ואף יותר. אצל ראש הממשלה מנסים לקבל החלטה תוך חודש. ככה לא נראה שימוע שמתקבל בלב פתוח ובנפש חפצה. אפשר רק לקוות שהיועץ המשפטי לממשלה לא ייכנע ללחץ הפסול לקיים משפט שדה בהול".

ביום האחרון לשימוע בתיקי נתניהו, שנערך לפני יותר משבועיים, טענו סניגוריו כי החברות בין נתניהו לבין שאול אלוביץ' לא הייתה הדוקה מספיק, כדי להפוך את העיסוק של נתניהו בענייני אלוביץ' לניגוד עניינים והפרת אמונים. עוד נטען כי אם סיקור תקשורתי יוצר ניגוד עניינים, אז יש להתייחס באותה צורה גם ליחסים בין פוליטיקאים אחרים מלבד נתניהו לכלי תקשורת.