ראש הממשלה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

העמדה המתגבשת בצמרת הפרקליטות: כתב אישום לנתניהו בשלושת התיקים

מרתון הדיונים אצל היועץ המשפטי לממשלה צפוי להסתיים באמצע נובמבר • עורכי הדין של נתניהו יבקשו להעלות טיעונים חדשים נוספים בנוגע לתיק בזק־וואלה
תמר אלמוג
27 באוקטובר 2019
21:07

מרתון הדיונים אצל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמנם צפוי להסתיים באמצע נובמבר, אך העמדה המתגבשת בצמרת הפרקליטות – כתב אישום לראש הממשלה בנימין נתניהו בשלושת התיקים. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. בתוך כך, עורכי הדין של נתניהו יבקשו להעלות טיעונים חדשים בנוגע לתיק בזק־וואלה בימים הקרובים. הטיעון החדש יהיה: יש להשוות בין סגירת התיק של איתן כבל – לסגירת תיק לנתניהו.


תיק 1000 - תמלילים שפורסמו בחדשות הערב: ארנון מילצ'ן אמנם העיד על משלוחי מתנות בסכומים גבוהים לדרישת הזוג נתניהו, אך בחקירתו הגן על נתניהו ועל עצמו וטען – "לא הייתה מערכת יחסים של שוחד. לא רק שלא ביקשתי (שיעזור בעסקים) אלא זעמתי עליו כשנהיה שר אוצר. קנינו את הסוכנות של סוזוקי... ויום אחרי זה אישר שאסור להעביר חלקי חילוף... 'תודה רבה', אמרתי, זה ממש חבר טוב... הוא אומר לי, 'אני שר אוצר, זה מה שטוב למדינה'. אני חייב להגיד להגנתו שהוא לוקח את תפקידו ברצינות מלאה. יש בו משהו משיחי..."

בהמשך אמר: "גם בשיחות הוא חושב שהוא, אני לא מזלזל בזה, שהוא מגן על היישות היהודית מול דוד וגוליית. האיראנים, עם פצצות, עם הקונגרסים... אין לו פחד.. הוא אמר לי, דרך אגב, באפריקה מצאו פיל עם עור של ביבי". לשאלת החוקרים אם מעולם לא ביקש עזרה מנתניהו, ענה מילצ'ן: "ממש לא, דרך אגב, אני, אם הייתי מבקש, הוא לא היה נותן".

מוקדם יותר היום פורסם כי בכירים במטה הבחירות של הליכוד, בהם מנהל קמפיין המפלגה ודובר משפחת נתניהו עופר גולן, נחקרו בימים האחרונים בלהב 433, בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר. החקירה החלה בעקבות סרטון שהופץ ברשת במהלך מערכת הבחירות האחרונה, ובו נראים אנשי מטה הליכוד לכאורה ממקמים רכב סמוך לביתו של פילבר, וקוראים קריאות כלפיו ברמקולים. 

פילבר, ששימש כמנכ"ל משרד התקשורת, הוא עד מדינה בתיק 4000 – תיק וואלה־בזק, שבו מואשם כפוף לשימוע נתניהו. האנשים המופיעים בסרטון המדובר צועקים סמוך לביתו של עד המדינה: "מומו פילבר - מה הם עשו לך ששיקרת על ראש הממשלה. מה הבטיחו לך. תשמע מה שאתה אמרת לפני שהמשטרה לחצה עליך".