טל ועורך דינו

החשד לרצח בקריות: מעצרו של מקסים טל הוארך בשישה ימים

המשטרה טענה כי ישנן ראיות חדשות הקושרות את הבעל לרצח אשתו מריה • דוחות מנתיחת גופת האישה חיזקו את החשד
מיכל וסרמן
28 באוקטובר 2019
12:02

בית משפט השלום בקריות האריך היום (שני) בפעם הרביעית את מעצרו של מקסים טל בן ה־30, החשוד ברצח אשתו מריה לפני שבועיים בקריית ביאליק. זאת לאחר שהתחזק החשד שטל אכן רצח את אשתו. לפני הדיון בעניינו טען טל כי אשתו התאבדה – אך נציגי המשטרה אומרים שמאז הארכת המעצר הקודמת התחזקו החשדות וישנן ראיות הקושרות אותו לעבירה. מעצרו הוארך בשישה ימים.

בדיון נכחו גם בני משפחתה של המנוחה, המנהלים מאבק לראות את בנותיהם של בני הזוג, המטופלות מאז האירוע בידי סבתן, אמו של החשוד. השופטת איילת השחר ביטון פרלה אמרה כי ישנו יסוד סביר לחשד שטל עבר את העבירה המיוחסת לו. דוחות מנתיחת גופת האישה חיזקו את החשד.

בין בני הזוג נפתח תיק אלימות הדדית לפני כחודש. הבעל נעצר והורחק מהבית, ושוחרר בידי בית משפט השלום. עתירה של המשטרה לבית המשפט המחוזי נדחתה. לפני יום הכיפורים הוא שב לבית המשותף בקריית ביאליק.

אלכסיי גרשניק, אחיה של מריה, אמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "היא לא הייתה עושה לעצמה משהו בחיים. עם כל האהבה שלה לבנות, האהבה שלה לחיים וכל השמחה שהייתה לה – אין סיכוי שהיא הייתה עושה את זה". על בעלה טל אמר: "הוא היה אדם אובססיבי. מעולם לא תקשרתי איתו גם באירועים המשפחתיים. כל פעם שנפגשנו זה תמיד הסתכם ב'שלום־שלום'". 

האזינו לריאיון המלא עם אחיה של מריה בכאן רשת ב